WYDARZENIA SPORTOWE 2011/2012


31 stycznia 2012


Turniej trójek koszykarskich


W czasie ferii zimowych odbył się turniej trójek koszykarskich dziewcząt i chłopców. W zawodach wystartowało 14 zespołów podzielonych na cztery kategorie: chłopcy i dziewczęta z gimnazjum oraz chłopcy i dziewczęta ze szkoły podstawowej.

W poszczególnych kategoriach najlepsze okazały się zespoły:

dziewczęta gimnazjum:
  1. BASKET QUEENS (Klaudia Pulwert, Daria Sobczyńska, Magda Szafrańska)
  2. PKS (Patrycja Szymczak, Karolina Grzesiak, Sylwia Wojtan)
  3. KOLOROWE TRAMPKI (Sara Korczak, Dominika Parchyniak, Martyna Sadowska)


chłopcy – gimnazjum:
  1. LEGENDRANI (Konrad Nagodziński, Mateusz Stachera, Damian Woźniak)
  2. V-POWER (Dawid Drutowski, Mateusz Perczak, Mateusz Kowalski
  3. BYLECO (Maciej Szymczak, Mateusz Rus, Piotr Jochemczak)


dziewczęta – szkoła podstawowa
  1. DZIEWCZYNY (Magdalena Grzesiak, Marta Michalak, Patrycja Loręcka)


chłopcy – szkoła podstawowa
  1. RYCERZE (Krzysztof Wawrzyniak, Wiktor Koliński, Damian Brzeszczyński)
  2. DRUŻYNA MARGONEMA (Kamil Grzesiak, Bartłomiej Zieliński)
  3. DRUŻYNA PIERŚCIENIA (Kamil Góra, Wiktor Nocoń, Przemysław Szczęsny)





    1. 30 stycznia 2012


      Szkolny Turniej Tenisa Stołowego


      W czasie ferii rozegrany został turniej tenisa stołowego. Uczestnicy zawodów zostali podzieleni na cztery kategorie: chłopcy - gimnazjum, dziewczęta - gimnazjum, chłopcy - szkoła podstawowa, dziewczęta - szkoła podstawowa. W zawodach wystartowało 22 dziewcząt i chłopców.

      Wyniki zawodów przedstawiają się następująco

      Dziewczęta – gimnazjum
      1. Karolina Grzesiak
      2. Anna Małecka
      3. Izabela Krauze

      Dziewczęta – szkoła podstawowa
      1. Magdalena Grzesiak
      2. Patrycja Loręcka
      3. Joanna Beśka

      Chłopcy – gimnazjum
      1. Mateusz Kowalski
      2. Konrad Nagodziński
      3. Mateusz Stachera

      Chłopcy – szkoła podstawowa
      1. Krzysztof Wawrzyniak
      2. Damian Brzeszczyński
      3. Kamil Góra






      19 stycznia 2012 r. – Sulmierzyce


      Mistrzostwa Powiatu w minipiłce ręcznej chłopców




      Po raz kolejny byliśmy organizatorami mistrzostw powiatu. W zawodach wzięły udział reprezentacje szkół podstawowych z sześciu gmin. Wystartowały szkoły z Nowej Brzeźnicy, Działoszyna, Siemkowic, Pajęczna, Strzelec Wielkich i Sulmierzyc.
      Nasi chłopcy zajęli III miejsce.

      Wyniki:



      I grupa
      Działoszyn SP 2 - Nowa Brzeźnica - 1 : 4
      Działoszyn SP 2 - Siemkowice - 1 : 5
      Siemkowice - Nowa Brzeźnica - 4 : 1


      II grupa
      Strzelce Wlk. - Sulmierzyce - 1 : 7
      Strzelce Wlk. - Pajęczno - 1 : 7
      Sulmierzyce - Pajęczno - 3 : 5


      Mecz o I miejsce

      Siemkowice - Pajęczno - 10 : 2



      Mecz o III miejsce

      Sulmierzyce - Nowa Brzeźnica - 3 : 1



      Kolejność zawodów :
      1. SP Siemkowice
      2. SP Pajęczno
      3. SP Sulmierzyce
      4. SP Nowa Brzeźnica
      5. SP 2 Działoszyn
      6. SP Strzelce Wielkie

      Skład naszego zespołu: Krzysztof Wawrzyniak, Kamil Grzesiak, Bartłomiej Zieliński, Marcin Wróbel, Adrian Sobczyński, Bartosz Matynia, Wiktor Koliński, Przemysław Szczęsny, Mateusz Potocki, Konrad Bednarski.





      20 grudnia 2011- Strzelce Wielkie


      Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym szkół podstawowych




      Chłopcy w turnieju rozgrywanym pucharowo zajęli VIII miejsce.
      Skład chłopców:

      Damian Brzeszczyński, Krzysztof Wawrzyniak








      15 grudnia 2011 - Rząśnia


      Mistrzostwa Powiatu w minipiłce siatkowej




      Nasi chłopcy zajęli w turnieju VI miejsce.

      Skład reprezentacji:
      Krzysztof Wawrzyniak, Wiktor Koliński, Bartłomiej Zieliński, Kamil Grzesiak, Przemysław Szczęsny, Kamil Góra, Marcin Wróbel, Jakub Korus, Mateusz Potocki.






      9 grudnia 2011 – Sulmierzyce


      Mistrzostwa Gminy w piłce ręcznej szkół podstawowych




      W rozgrywkach uczestniczyły reprezentacje szkół podstawowych z Bogumiłowic oraz Sulmierzyc. W tym roku chłopcy zajęli pierwsze miejsce, a dziewczęta drugie.
      Wyniki turnieju przedstawiają się następująco:

      dziewczęta
      SP Sulmierzyce – SP Bogumiłowice – 2 : 3
      1. SP Bogumiłowice
      2. SP Sulmierzyce

      chłopcy
      SP Sulmierzyce – SP Bogumiłowice – 28 : 0
      1. SP Sulmierzyce
      2. SP Bogumiłowice

      Składy reprezentacji:
      dziewczęta:
      Magdalena Grzesiak, Joanna Beśka, Marta Michalak, Paula Szymanowska, Ola Rogalewicz, Aleksandra Drzazga, Patrycja Loręcka, Martyna Bujacz, Martyna Sędzicka, Weronika Mielczarek

      chłopcy:
      Krzysztof Wawrzyniak, Kamil Grzesiak, Bartłomiej Zieliński, Marcin Wróbel, Adrian Sobczyński, Bartosz Matynia, Wiktor Koliński, Przemysław Szczęsny, Jakub Korus, Mateusz Potocki, Konrad Bednarski







      25 listopada 2011 - Sulmierzyce


      Mistrzostwa Gminy w minipiłce siatkowej




      W mistrzostwach gminy uczestniczyły reprezentacje szkół podstawowych dziewcząt i chłopców z Bogumiłowic, Dworszowic Pakoszowych i Sulmierzyc.

      Wyniki turnieju przedstawiają się następująco:
      dziewczęta
      SP Bogumiłowice - SP Dworszowice - 2 : 0
      SP Bogumiłowice - SP Sulmierzyce - 2 : 0
      SP Dworszowice - SP Sulmierzyce - 0 : 2

      1. SP Bogumiłowice
      2. SP Sulmierzyce
      3. SP Dworszowice Pakoszowe



      chłopcy
      SP Dworszowice - SP Sulmierzyce - 0 : 2
      SP Dworszowice - SP Bogumiłowice - 0 : 2
      SP Bogumiłowice - SP Sulmierzyce - 2 : 0

      1. SP Sulmierzyce
      2. SP Dworszowice Pakoszowe
      3. SP Bogumiłowice



      Składy naszych reprezentacji:

      dziewczęta:
      Joanna Beśka, Paula Szymanowska, Patrycja Loręcka, Aleksandra Drzazga, Magdalena Grzesiak, Marta Michalak, Ola Rogalewicz, Weronika Mielczarek.

      chłopcy:
      Krzysztof Wawrzyniak, Wiktor Koliński, Bartłomiej Zieliński, Kamil Grzesiak, Przemysław Szczęsny, Damian Brzeszczyński, Marcin Wróbel, Wiktor Nocoń, Kamil Góra, Adam Komorowski.








      18 listopada 2011- Bogumiłowice


      Mistrzostwa Gminy w tenisie stołowym szkół podstawowych



      Dziewczęta zajęły trzecie miejsce, a chłopcy wygrali zawody uzyskując awans na zawody powiatowe.

      Wyniki:


      Chłopcy


      Sulmierzyce - Dworszowice Pakoszowe - 3 : 1
      Sulmierzyce - Bogumiłowice - 3 : 2

      Dziewczęta


      Sulmierzyce - Dworszowice Pakoszowe - 0 : 3
      Sulmierzyce - Bogumiłowice - 0 : 3

      Skład reprezentacji dziewcząt:
      Magdalena Grzesiak, Patrycja Loręcka.

      Skład reprezentacji chłopców:
      Damian Brzeszczyński, Krzysztof Wawrzyniak.




      4 listopada 2011 r. – Pajęczno


      Mistrzostwa Powiatu piłce ręcznej chłopców - gimnazjum




      W rozgrywany pucharowo turnieju chłopcy odpadli w pierwszej rundzie po wyrównanym meczu z Siemkowicami i zajęli VI miejsce.

      Wyniki meczów naszej drużyny
      Sulmierzyce - Siemkowice - 8 : 9

      Naszą szkołę reprezentowali:
      Mateusz Kowalski, Mateusz Perczak, Dawid Drutowski, Mateusz Rus, Daniel Bujacz, Patryk Zawadzki, Maciej Szymczak, Piotr Jochemczak, Przemysław Kumor, Mateusz Stachera, Damian Woźniak, Grzegorz Marszałek, Adrian Walenczyk.




      3 listopada 2011 r. – Pajęczno


      Mistrzostwa Powiatu piłce ręcznej dziewcząt - gimnazjum




      Dziewczęta zajęły drugie miejsce w turnieju.
      Wyniki meczów naszego zespołu:

      Sulmierzyce - Kiełczygłów - 6 : 4
      Sulmierzyce - Strzelce Wlk. - 3 : 1
      Sulmierzyce - Siemkowice - 0 : 2



      W turnieju wystąpiły:
      Karolina Grzesiak, Joanna Wrona, Karolina Matusiak, Martyna Sadowska, Daria Sobczyńska, Marika Popiołek, Dajana Mielczarek, Izabela Krauze, Daria Nowak, Klaudia Pulwert, Magda Szafrańska, Sylwia Wojtan, Patrycja Szymanowska, Klaudia Bednarska.



      30 września 2011 r. – Pajęczno


      Mistrzostwa Powiatu w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców szkół gimnazjalnych i podstawowych




      Miejsca naszych sztafet:
      III – dziewczęta gimnazjum,
      III – dziewczęta szkoła podstawowa,
      VI – chłopcy gimnazjum,
      IV – chłopcy szkoła podstawowa.

      Składy reprezentacji:
      Dziewczęta - gimnazjum:
      Magda Wypych, Natalia Walicka, Patrycja Szymczak, Karolina Grzesiak, Marika Popiołek, Barbara Świderska, Karolina Lorencka, Klaudia Pulwert, Klaudia Kowalska, Sylwia Wojtan.

      Chłopcy - gimnazjum:
      Michał Czarnecki, Mateusz Kowalski, Mateusz Perczak, Damian Woźniak, Grzegorz Matynia, Artur Deryngier, Mateusz Stachera, Konrad Nagodziński, Wiktor Ugorski, Łukasz Wojtan.

      Dziewczęta – szkoła podstawowa:
      Emilia Jaśkiewicz, Klaudia Marszał, Angelika Kuśmierek, Martyna Bujacz, Marta Rozpędowska, Karolina Krajewska, Joanna Beśka, Karasińska, Paula Szymanowska.

      Chłopcy – szkoła podstawowa:
      Hubert Koliński, Adrian Pożarlik, Jakub Szczęsny, Bartosz Matynia, Mateusz Czarnecki, Wiktor Zalewski, Wiktor Koliński, Kamil Grzesiak, Krzysztof Wawrzyniak.




      21 września 2011r. - Pajęczno


      Mistrzostwa powiatu w indywidualnych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców



      Najlepiej z naszych zawodników spisała się Sylwia Wojtan kategorii dziewcząt z gimnazjum zajęła po raz drugi z rzędu pierwsze miejsce uzyskując awans na zawody wojewódzkie.

      Pozostałe miejsca naszych reprezentantów:
      szkoła podstawowa:
      dziewczęta:
      6- Aleksandra Drzazga, 11- Emilia Jaśkiewicz, 14- Ola Rogalewicz, 17- Martyna Bujacz, 25- Aleksandra Pawłowska.

      chłopcy:
      Krzysztof Wawrzyniak, Kamil Grzesiak, Wiktor Koliński, Damian Brzeszczyński, Marcin Wróbel.

      gimnazjum
      dziewczęta:
      14- Natalia Walicka, 16- Patrycja Szymczak, 21- Karolina Grzesiak, 22- Marika Popiołek.

      chłopcy:
      12- Łukasz Wojtan, 32- Mateusz Stachera, 35- Mateusz Perczak 37- Mateusz Kowalski, 38- Czarnecki Michał.