PIKNIK RODZINNY

13 maja 2017r.  uczniowie i nauczyciele naszej szkoły zorganizowali wspaniały piknik rodzinny połączony z występami artystycznymi uczniów oraz wydaniem książki autorstwa pani Justyny Skibińskiej „Historia szkoły w Sulmierzycach”.

Na uroczystości zgromadzili się przedstawiciele Urzędu Gminy Sulmierzyce, emeryci niegdyś związani ze szkołą, nauczyciele oraz uczniowie ze swoimi rodzinami.

Po krótkim powitaniu przez panią dyrektor Małgorzatę Świątkowską i  prowadzących imprezę Klaudię Marszał z klasy IIIbg oraz Filipa Zimonia z klasy Iag, głos zabrała pani Justyna Skibińska, która w formie krótkiej prezentacji przedstawiła informacje zawarte w swojej książce.

Po czym pamiątkowymi egzemplarzami obdarowała byłych dyrektorów szkoły w Sulmierzycach oraz obecną panią dyrektor, przewodniczącego Rady i wójta Gminy Sulmierzyce, a kilka egzemplarzy przekazała do Gminnej Biblioteki Publicznej oraz biblioteki szkolnej.

Następnie odbyły się występy artystyczne uczniów naszej szkoły. Jako pierwsi wystąpili uczniowie klas I- III sp śpiewając piosenki, tańcząc czy grając na flażoletach.

Trzy układy taneczne zaprezentowali „Czadersi” – grupa taneczna prowadzona przez panią Magdalenę Salińską.

Na zebranych czekała wystawa fotografii, kronik i dokumentów związanych ze szkołą w Sulmierzycach od czasów najdawniejszych po współczesność.

Po obejrzeniu występów, uczestnicy rozeszli się, aby wziąć udział w przygotowanych dodatkowych atrakcjach pikniku . I tak na boisku szkolnym można było zmierzyć się w wielu konkurencjach sportowych, w wyznaczonych klasach napisać rodzinne dyktando, czy wziąć udział w wykreślankach.

Miłośnicy motoryzacji mogli obejrzeć wystawę pojazdów militarnych,

a osoby mające dobrego cela,  sprawdzić się w strzelaniu do celu. Odbył się również konkurs plastyczny na stworzenie fantastycznego zwierzaka.

Zebrani mieli możliwość obejrzenia prac plastycznych uczniów naszej szkoły.  Mogli również skosztować pysznych ciast i ciasteczek,  owocowych koktajli, ziemniaczanej sałatki, czy kiełbaski z grilla. Na wszystkich czekała gorąca kawa i herbata. Kalorie można było spalić podczas bicia rekordu w kręceniu hula hop.

Ponadto nauczyciele wspólnie z uczniami przygotowali 7 namiotów:

- językowy „Deutsch/English Masterchef

- naukowy „Z nauką na ty”

- historyczny „Jak to drzewiej bywało”

- ze zdrową żywnością „3maj się zdrowo”

- ze słodkościami „Słodkie co nieco”

- artystyczny „

- gier i zabaw

W każdym z nich czekały określone zadania, a za poprawne ich wykonanie uczestnicy zbierali kupony, upoważniające ich  do losowania nagrody głównej  - konsoli xbox, ufundowanej przez Radę i Wójta Gminy Sulmierzyce.

Wszyscy doskonale się bawili, a mnogość atrakcji pikniku sprawiła, że każdy znalazł „coś dla siebie”.

Punktem kulminacyjnym imprezy było oczywiście losowanie nagrody głównej,   a szczęśliwym zwycięzcą okazał się Bartłomiej Komór z klasy IVb sp.