19 września 2017r. - Pajęczno
Mistrzostwa powiatu w indywidualnych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców


Najlepiej z naszych zawodników spisali się Nikola Góra i Piotr Dłużewski z gimnazjum, którzy zajęli i czwarte miejsce w swoich kategoriach uzyskując awans na zawody wojewódzkie.
Ponadto naszą szkołę reprezentowali:

Igrzyska Dzieci (2005 i młodsi):

dziewczęta:
Julia Góra, Natalia Grzesiak, Kinga Zduńska, Kinga Brożyna.

chłopcy:
Piotr Kluska, Bartłomiej Popiołek, Adrian Moskot, Karol Bęczkowski, Tomasz Popiołek.

Igrzyska Młodzieży Szkolnej (2002-2004)
dziewczęta:
Weronika Rybak, Daria Pietrzak, Magdalena Hamczyk.
chłopcy:
Michał Garstka, Mateusz Kurzynoga, Robert Dyła.


28 września 2017 - Uniejów
Mistrzostwa województwa w indywidualnych biegach przełajowych


W finałach wojewódzkich wzięło udział dwoje naszych uczniów Piotr Dłużewski i Nikola Góra.


11 października 2017 r. – Pajęczno
Mistrzostwa Powiatu w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców


Zawody zakończyły się dla nas ogromnym sukcesem. Do półfinałów wojewódzkich awansowały wszystkie nasze sztafety. W Igrzyskach Dzieci dziewczęta i chłopcy zajęli II miejsca, a w Igrzyskach Młodzieży szkolnej chłopcy byli najlepsi, a dziewczęta zajęły II miejsce.


Składy reprezentacji:
Chłopcy - IMS:
Piotr Dłużewski, Mateusz Kurzynoga, Jakub Deryngier, Adrian Chrząszcz, Damian Tucharz, Robert Dyła, Adam Szczęsny, Michał Garstka.

Dziewczęta - IMS:
Daria Pietrzak, Anna Krawczyk, Wiktoria Rybak, Weronika Rybak, Martyna Beśka, Magdalena Hamczyk, Wiktoria Brożyna, Nikola Góra.

Dziewczęta – szkoła podstawowa:
Patrycja Dyła, Weronika Grzesiak, Kinga Zduńska, Natalia Grzesiak, Kinga Brożyna, Julia Jakubczyk, Julia Tkacz, Julia Góra.

Chłopcy – szkoła podstawowa:
Adrian Moskot, Piotr Kluska, Dominik Perczak, Oliwier Rudzki, Bartłomiej Uchroński, Jakub Sukiennik, Karol Bęczkowski, Bartłomiej Popiołek.


17 października 2017 r. – Zelów
Półfinały wojewódzkie w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców


Po raz pierwszy nasz szkoła była reprezentowana we wszystkich kategoriach wiekowych. Najlepiej spisały się dziewczęta w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej - zajęły V miejsce, chłopcy w tej kategorii zajęli miejsce VI. W igrzyskach Dzieci nasze zespoły zajęły ósme miejsca.
Składy reprezentacji:
Dziewczęta - IMS:
Anna Królik, Anna Krawczyk, Wiktoria Rybak, Weronika Rybak, Martyna Beśka, Magdalena Hamczyk, Wiktoria Brożyna, Nikola Góra.
Chłopcy - IMS:
Piotr Dłużewski, Mateusz Kurzynoga, Jakub Deryngier, Adrian Chrząszcz, Damian Tucharz, Robert Dyła, Adam Szczęsny, Michał Garstka.

Dziewczęta – ID:
Patrycja Dyła, Weronika Grzesiak, Kinga Zduńska, Natalia Grzesiak, Kinga Brożyna, Julia Jakubczyk, Julia Tkacz, Julia Góra.
Chłopcy – ID:
Kamil Sielski, Piotr Kluska, Dominik Perczak, Oliwier Rudzki, Bartłomiej Uchroński, Jakub Sukiennik, Karol Bęczkowski, Bartłomiej Popiołek.


27 października 2017 – Strzelce Wielkie
Mistrzostwa powiatu w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców - Igrzyska Młodzieży.


Dziewczęta zajęły w zawodach piąte miejsce przegrywając tylko jeden mecz grupowy, a chłopcy zajęli miejsce ósme.

Reprezentacja dziewcząt:

Nikola Góra, Wiktoria Nowakowska.

Reprezentacja chłopców:
Jakub Wejman, Tomasz Kurzynoga.


8 listopada 2017 – Pajęczno
Mistrzostwa Powiatu w piłce ręcznej dziewcząt - Igrzyska Młodzieży.


Dziewczęta zajęły trzecie miejsce w turnieju.
Wyniki meczów naszego zespołu:
Sulmierzyce - Pajęczno - 3 : 4
Sulmierzyce - Strzelce Wielkie - 4 : 1
Sulmierzyce - Kiełczygłów - 6 : 0
Mecz o III miejsce: Sulmierzyce - Nowa Brzeźnica - 4 : 0

Skład naszego zespołu:
Natalia Olszowiec, Anna Królik, Nikola Góra, Marta Strzelczyk, Martyna Beśka, Małgorzata Kałwak, Natalia Koch, Sandra Szafrańska, Weronika Rybak, Emilia Kowalska, Dorota Michałek, Wiktoria Nowakowska.


9 listopada 2017 r. – Pajęczno
Mistrzostwa Powiatu piłce ręcznej chłopców - Igrzyska Młodzieży


Nasi chłopcy zajęli piąte miejsce.
Wyniki meczów naszej drużyny:
Sulmierzyce - Pajęczno - 3 : 7
Sulmierzyce - Rząśnia - 2 : 2
Sulmierzyce - Siemkowice - 3 : 2

Naszą szkołę reprezentowali:

Antoni Iwan, Damian Tucharz, Adam Szczęsny, Łukasz Szczęsny, Piotr Dłużewski, Robert Dyła, Jakub Deryngier, Kacper Błaszczyk, Michał Garstka, Kamil Czarnecki, Filip Zimoń.

15 listopada 2017 – Sulmierzyce
Mistrzostwa Gminy w piłce ręcznej - Igrzyska Dzieci


Wyniki turnieju przedstawiają się następująco:
SP Sulmierzyce – SP Bogumiłowice – 13 : 1
SP Dworszowice P – SP Bogumiłowice – 0 : 10
SP Sulmierzyce – SP Dworszowice P – 24 : 0
1. SP Sulmierzyce
2. SP Bogumiłowice
3. SP Dworszowice Pakoszowe

Skład reprezentacji:

Piotr Kluska, Adrian Moskot, Bartłomiej Popiołek, Mateusz Oleszczyk, Norbert Włodarczyk, Jakub Szatan, Patryk Smolarek, Konrad Smolarek, Szymon Mesjasz, Bartłomiej Uchroński, Oliwier Rudzki, Dawid Duda.


16 listopada 2017 – Sulmierzyce
Mistrzostwa Powiatu w piłce ręcznej dziewcząt - Igrzyska Dzieci



W zawodach zorganizowanych w naszej szkole wzięły udział reprezentacje szkół podstawowych z sześciu gmin. Wystartowały szkoły z Nowej Brzeźnicy, Raciszyna, Strzelec Wielkich, Siemkowic, SP 1 z Pajęczna i Sulmierzyc.
Turniej rozgrywany był systemem grupowym. Nasze dziewczęta zajęły szóste miejsce.
Skład naszego zespołu:
Kinga Brożyna, Julia Góra, Natalia Grzesiak, Oliwia Grzesiak, Marta Szczęsna, Julia Tkacz, Kinga Hejduk, Julia Dyła, Natalia Święciak, Natasza Kotlarek, Klaudia Serwa, Paulina Krawczyk, Roksana Jakubowska.

17 listopada 2017 – Sulmierzyce
Mistrzostwa Powiatu piłce ręcznej chłopców - Igrzyska Dzieci



W zawodach wzięły udział reprezentacje szkół podstawowych z pięciu gmin. Wystartowały szkoły z Nowej Brzeźnicy, SP 2 z Działoszyna, Siemkowic, SP 1 z Pajęczna i Sulmierzyc.
Reprezentacja naszej szkoły zajęła drugie miejsce. Turniej rozgrywany był systemem każdy z każdym.
Wyniki: naszego zespołu:
Sulmierzyce - SP 2 Działoszyn - 2 : 2
Sulmierzyce - Siemkowice - 10 : 1
Sulmierzyce - Pajęczno - 1 : 2
Sulmierzyce - Nowa Brzeźnica - 6 : 0

Kolejność zawodów :
1. SP 1 Pajęczno
2. Sulmierzyce
3. Nowa Brzeźnica
4. Siemkowice
5. SP 2 Działoszyn
Skład naszego zespołu:
Piotr Kluska, Adrian Moskot, Bartłomiej Popiołek, Mateusz Oleszczyk, Norbert Włodarczyk, Jakub Szatan, Patryk Smolarek, Konrad Smolarek, Szymon Mesjasz, Bartłomiej Uchroński, Oliwier Rudzki, Dawid Duda.

18 grudnia 2017 - Bogumiłowice
Mistrzostwa Gminy w tenisie stołowym Igrzyska Dzieci



Dziewczęta i chłopcy wygrali zawody i awansowali na zawody powiatowe.
Wyniki:
Chłopcy
Sulmierzyce - Bogumiłowice - 3 : 2
Dziewczęta
Sulmierzyce - Bogumiłowice - 5 : 0

Skład reprezentacji dziewcząt:
Julia Góra, Patrycja Dyła.
Skład reprezentacji chłopców:
Piotr Włódarczyk, Piotr Kluska.


9 stycznia 2018 - Strzelce Wielkie
Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym Igrzyska Dzieci


W tym roku nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze. Dziewczęta zdobyły tytuł mistrzyń powiatu, a chłopcy zajęli trzecie miejsce.
Wyniki meczów

Dziewczęta Sulmierzyce - Strzelce Wielkie - 3 : 0
Sulmierzyce - Lipnik - 3 : 0
Sulmierzyce - Działoszyn nr 1 - 3 : 1
Sulmierzyce - Nowa Brzeźnica - 3 : 0

Chłopcy
Sulmierzyce - Radoszewice - 3 : 0
Sulmierzyce - Strzelce Wielkie - 3 : 0

Półfinał
Sulmierzyce - Nowa Brzeźnica - 1 : 3
Mecz o III miejsce
Sulmierzyce - Radoszewice - 3 : 0

Skład reprezentacji
Dziewczęta: Julia Góra, Patrycja Dyła
Chłopcy : Piotr Włódarczyk, Piotr Kluska





16 stycznia 2018 - Dobryszyce
Półfinały Wojewódzkie w tenisie stołowym Igrzyska Dzieci


Kolejny sukces odniosły w tym roku nasze tenisistki, tym razem w zawodach rozgrywanych w Dobryszycach zajęły drugie miejsce i dzięki temu awansowały do finału Mistrzostw Województwa.

Wyniki meczów
Sulmierzyce - Gorzędów - 3 : 1
Sulmierzyce - Bełchatów - 3 : 0
Sulmierzyce - Zelów - 3 : 0
Sulmierzyce - Gidle - 1 : 3
Sulmierzyce - Działoszyn - 3 : 0

Skład reprezentacji
Julia Góra, Patrycja Dyła




17 stycznia 2018 - Sulmierzyce
Mistrzostwa gminy w minipiłce siatkowej ID


Po zwycięstwie z reprezentacją Szkoły Podstawowej z Bogumiłowic 2 : 0 nasi chłopcy uzyskali awans na mistrzostwa powiatu.
Skład reprezentacji:
Norbert Włodarczyk, Piotr Kluska, Adrian Moskot, Bartłomiej Popiołek, Szymon Mesjasz, Karol Bęczkowski, Dominik Perczak, Bartłomiej Uchroński.



22 stycznia 2018 - Pajęczno
Mistrzostwa powiatu w minipiłce siatkowej dziewcząt - ID

Nasze dziewczęta zajęły w turnieju III miejsce.

Wyniki meczów naszego zespołu:
Sulmierzyce - Pajęczno - 1 : 2
Sulmierzyce - Nowa Brzeźnica - 2 : 1
Sulmierzyce - Radoszewice - 2 : 1

Skład reprezentacji:
Julia Góra, Julia Tkacz, Natalia Grzesiak, Patrycja Dyła, Kinga Brożyna, Klaudia Serwa, Weronika Grzesiak, Kinga Zduńska, Natalia Bąkowicz.



23 stycznia 2018 - Pajęczno
Mistrzostwa powiatu w minipiłce siatkowej chłopców - ID


Nasi reprezentanci dotarli do finału, w którym zajęli w turnieju II miejsce.
Wyniki meczów naszego zespołu:
Sulmierzyce - Radoszewice - 2 : 1
Sulmierzyce - Rząśnia - 2 : 1
Sulmierzyce - Pajęczno - 1 : 2

Skład reprezentacji:
Piotr Kluska, Adrian Moskot, Bartłomiej Popiołek, Norbert Włodarczyk, Mateusz Oleszczyk, Karol Bęczkowski, Szymon Mesjasz, Dominik Perczak.




24 stycznia 2018 r. – Działoszyn
Mistrzostwa Powiatu w piłce siatkowej dziewcząt – IMS


Dziewczęta po bardzo dobrej grze zajęły III miejsce.
Wyniki meczów naszego zespołu:
Sulmierzyce - Siemkowice - 2 : 0
Sulmierzyce - Pajęczno - 1 : 2
Sulmierzyce - Nowa Brzeźnica - 2 : 0
Sulmierzyce - Strzelce Wlk. - 2 : 0

Naszą szkołę reprezentowały następujące zawodniczki:
Martyna Beśka, Marta Strzelczyk, Emilia Kowalska, Małgorzata Kałwak, Dorota Michałek, Nikola Góra, Weronika Rybak, Magdalena Hamczyk, Wiktoria Pacak, Wiktoria Nowakowska.





25 stycznia 2018 r. – Działoszyn
Mistrzostwa Powiatu w piłce siatkowej chłopców – IMS


Po kilku latach przerwy chłopcy znów stanęli na podium zajmując III miejsce.
Wyniki meczów naszego zespołu:
Sulmierzyce - Pajęczno - 0 : 2
Sulmierzyce - Kiełczygłów - 2 : 1
Sulmierzyce - Rząśnia - 2 : 0
Sulmierzyce - Siemkowice - 2 : 1

Naszą szkołę reprezentowali:
Adam Szczęsny, Jakub Deryngier, Kacper Błaszczyk, Piotr Dłużewski, Mateusz Hamczyk, Damian Tucharz, Patryk Chałaczkiewicz, Krystian Dyła, Bartłomiej Koch, Łukasz Szczęsny, Robert Dyła.




25 stycznia 2018 - Buczek
Finał Wojewódzki w tenisie stołowym Igrzyska Dzieci


W finale wojewódzkim nasze dziewczęta zajęły ósme miejsce

Wyniki meczów
Sulmierzyce - Gorzkowice - 0 : 3
Sulmierzyce - SP 149 Łódź - 3 : 2
Sulmierzyce - SP 9 Pabianice - 1 : 3
Sulmierzyce - Głuchów - 1 : 3

KOLEJNOŚĆ KOŃCOWA:
1. Szkoła Podstawowa Nr 2 Wieruszów (powiat wieruszowski )
2. Szkoła Podstawowa Gorzkowice (powiat piotrkowski)
3. Szkoła Podstawowa Maków (powiat skierniewicki)
4. Szkoła Podstawowa Strugi (powiat wieluński)
5. Publiczna Szkoła Podstawowa Celestynów (powiat opoczyński)
6. Szkoła Podstawowa Nr 9 Pabianice (powiat pabianicki)
7. Szkoła Podstawowa Głuchów (powiat skierniewicki)
8. Szkoła Podstawowa Sulmierzyce (powiat pajęczański)
9. Szkoła Podstawowa Nr 149 Łódź (powiat m. Łódź)
10. Szkoła Podstawowa Solca Wielka (powiat zgierski)
11. Szkoła Podstawowa Nr 71 Łódź (powiat m. Łódź)
12. Szkoła Podstawowa Gidle (powiat radomszczański)

Skład reprezentacji
Julia Góra, Patrycja Dyła




29 stycznia 2018
Szkolny turniej tenisa stołowego

Uczniowie klasy IIa gimnazjum Adrianna Bluszcz, Aleksandra Suska, Mateusz Pazera, Jakub Wejman, Mateusz Kurzynoga w ramach projektu gimnazjalnego zorganizowali szkolne zawody sportowe w tenisie stołowym. Opiekunem projektu był nauczyciel WF Jan Świątkowski. Uczestnicy zawodów podzieleni zostali na cztery kategorie: chłopcy - kl. VII i gimnazjum, dziewczęta - kl. VII i gimnazjum, chłopcy - kl. IV-VI, dziewczęta - kl. IV-VI. W zawodach wystartowało 20 dziewcząt i chłopców. Najlepsi otrzymali dyplomy z rąk organizatorów.

Wyniki zawodów przedstawiają się następująco:
Dziewczęta – kl. VII i gimnazjum
1. Aleksandra Suska - 2a
2. Zuzanna Zięba - 2b
3. Marta Strzelczyk - 3b

Dziewczęta – kl. IV-VI
1. Julia Góra - 6b
2. Patrycja Dyła - 5b

Chłopcy – kl. VII i gimnazjum
1. Mateusz Pazera - 2a
2. Łukasz Szczęsny - 3a
3. Krystian Dyła - 7b

Chłopcy – kl. IV-VI
1. Jakub Sukiennik - 6a
2. Bartłomiej Uchroński - 5b
3. Szymon Mesjasz - 6b




30 stycznia 2018
Turniej trójek siatkarskich


Do turnieju przystąpiło 11 zespołów. Zawody odbyły się w trzech kategoriach: chłopcy i dziewczęta z kl.VII i gimnazjum oraz oddzielnie klasy IV - VI.
W poszczególnych kategoriach najlepsze okazały się zespoły w składach:
dziewczęta kl. VII i gimnazjum:
1. Cokolwiek - Nikola Góra, Małgorzata Kałwak, Martyna Beśka;
2. Marióny- Marta Strzelczyk, Emilia Kowalska, Weronika Rybak;
3. Niewiadomo - Magdalena Hamczyk, Wiktoria Pacak, (pk. Mateusz Hamczyk);

chłopcy – kl. VII i gimnazjum:
1. Gołębiarze - Jakub Deryngier, Łukasz Szczęsny, Piotr Dłużewski;
2. Czinkłeczentos - Szczęsny Adam, Pożarlik Adrian, Bąkowicz Mateusz;
3. Akademia Skry - Kacper Błaszczyk, Patryk Chałaczkiewicz, Bartłomiej Koch;

klasy IV - VI
1. Team Bez Nazwy- Kluska Piotr, Góra Julia, Włodarczyk Norbert;
2. Dodoki Team - Adrian Moskot, Szymon Mesjasz, Dominik Perczak;