I PÓŁROCZE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018 ZA NAMI…


25 stycznia 2018r. w Szkole Podstawowej w Sulmierzycach odbył się apel podsumowujący I półrocze roku szkolnego 2017/2018.
Po zebraniu szczegółowych informacji od wychowawców poszczególnych klas, podsumowania dokonała Pani Dyrektor – Małgorzata Świątkowska, która nie kryła swojego zadowolenia. Pomimo kilku jedynek na pierwsze półrocze, które niestety otrzymali pojedynczy uczniowie, średnia ocen szkoły wypadła dobrze.

Najlepszą klasą w szkole podstawowej okazała się klasa IVb ze średnią ocen 4,50, natomiast w gimnazjum kl. IIIb ze średnią 3,85.

WYRÓŻNIENI ZOSTALI RÓWNIEŻ:


• Uczniowie z najwyższą średnią w poszczególnych klasach:

Kl. Ia – Nadia Pazera, Maja Walenczyk, Julia Trjan, Zuzanna Komór
Kl. Ib – Tomasz Trzciński, Emilia Perczak, Julia Duda, Oliwia Opałka, Miłosz
Krysztofek, Wiktoria Matacz, Nikodem Siewier, Patryk Siewiera, Amelia Wieczorek Kl. II – Zofia Kulbat, Malwina Graczyk, Oskar Paśnik
Kl. IIIa – Mateusz Kacprzyk, Karolina Soboń, Aleksandra Szydłowska, Weronika Jurczyk
Kl. IIIb – Zofia Krawczyk, Emilia Wypych, Nikola Zduńska, Patryk Szczerkowski
Kl. IVa – Antonina Nowak, Oskar Czupryński, Antoni Grębowicz, Jakub Serwa
Kl. IVb – Alicja Kulbat, Cezary Iwan, Weronika Wiśniewska, Maja Gorzoń, Oliwia Filipiak, Oliwia Podolska, Bartosz Klekotka, Aleksandra Mesjasz
Kl. Va – Natalia Bąkowicz, Klaudia Serwa, Paulina Kil, Weronika Grzesiak, Piotr Pulwert
Kl. Vb - Bartłomiej Uchroński, Konrad Efemberg
Kl. VIa – Natalia Grzesiak, Bartosz Sadowski, Norbert Włodarczyk
Kl. VIb – Kinga Zduńska, Marta Szczęsna, Dominik Perczak, Julia Góra, Szymon Mesjasz
Kl. VIIa – Oliwia Grzesiak, Magdalena Rudzka, Małgorzata Soboń
Kl. VIIb – Izabela Kulak, Julia Tkacz, Wiktoria Podolska, Kacper Szewczyk, Paweł Trzciński, Kinga Hejduk, Konrad Wolny
Kl. IIa gim – Adrianna Bluszcz, Karolina Fronczyk, Aleksandra Suska
Kl. IIb gim – Zuzanna Zięba, Oliwia Woźniak, Anna Krawczyk
Kl. IIIa gim – Antoni Iwan, Michał Garstka
Kl. IIIb gim - Michalina Kumor, Martyna Beśka, Nikola Góra, Małgorzata Kałwak, Marta Strzelczyk, Wiktoria Nowakowska

• Uczniowie, którzy w pierwszym półroczu roku szkolnego 2017/2018 nie opuścili ani jednej godziny lekcyjnej:

Kl. Ia – Anna Baran, Nadia Rybak
Kl. Ib – Przemysław Marczyński
Kl. II – Zofia Kulbat
Kl. IIIa – Rafał Garbaciak, Mateusz Kacprzyk, Oliwia Pop, Karolina Soboń, Krystian Zerzowski
Kl. IIIb – Miłosz Mesjasz, Dawid Musiał, Emilia Wypych
Kl. IVb – Cezary Iwan
Kl. Va – Natalia Bąkowicz, Weronika Grzesiak, Klaudia Serwa, Nikola Sobocińska
Kl. Vb – Bartłomiej Komór
Kl. VIa – Natalia Grzesiak
Kl. VIIa – Oliwia Grzesiak, Bartosz Humaj, Julia Kacprzyk, Kacper Marek, Magdalena Rudzka
Kl. VIIb – Bartosz Nocoń, Julia Tkacz, Konrad Wolny
Kl. IIIa gimn – Michał Garstka, Adrian Chrząszcz
Kl. IIIb – Martyna Beśka

• Laureaci konkursów pozaszkolnych:

- Wojewódzki Konkurs z J. Niemieckiego – do etapu rejonowego zakwalifikowała się Oliwia Grzesiak z kl. VIIa
- Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Informatyki – do etapu rejonowego zakwalifikowali się Antoni Iwan klasa 3ag oraz Artur Koszur klasa 3ag.
- Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o puchar Burmistrza Miasta i Gmniny Siewierz:
I miejsce - Anna Baran, Kamil Kieras kl.Ia
- Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej „HarcCup” w Radomsku, „Kampnoł” w Skierniewicach:
I miejsce - Drużyna Harcerska „Brązowa 50”
- Ogólnopolski Festiwal Tańca „Sulmierzyce Open”:
III miejsce, wyróżnienie - Aleksandra Szydłowska, Karolina Soboń, Oliwia Pop, Weronika Jurczyk, Adam Kobus, Arkadiusz Toma – kl. IIIa, Zofia Kulbat, Alicja Wieczorek, Zuzanna Poborczyk – kl. II, Zofia Krawczyk, Nikola Zduńska, Emilia Wypych, Miłosz Mesjasz, Patryk Szczerkowski- kl. IIIb oraz Oliwia Filipiak, Oliwia Podolska, Weronika Wiśniewska, Maja Gorzoń, Wiktoria Gorząd, Alicja Kulbat – kl. IVb
- Ogólnopolski Konkurs „Pokaż, że czytasz”:
Wyróżnienie - Kacper Szewczyk kl. VII b
- Konkurs Wiedzy o Krajach Frankofońskich, Anglo i Niemieckojęzycznych podczas Powiatowego Dnia Języków Obcych w Radomsku:
III miejsce - Michalina Kumor kl. IIIb gim, Antoni Iwan i Bartłomiej Żurawski kl. IIIa gim
- Powiatowy Konkurs Plastyczny „Józef Piłsudski – człowiek czynu i legendy”:
Wyróżnienie - Kinga Zduńska kl. VIb, Magdalena Rudzka kl. VIIa, Monika Szpąder kl. VIIb
- Gminny Konkurs Profilaktyczny „Uzależnienia niszczą marzenia”:
I miejsce – Nadia Alama kl. II b gim
II miejsce – Kacper Szewczyk kl. VIIb, Julia Kacprzyk kl. VIIa
III miejsce – Natalia Kuśmierek kl. IIa gim
Wyróżnienie – Monika Szpąder kl. VIIb, Dawid Kowalski kl. VIIa
- Gminny Konkurs Plastyczny „Zdrowy styl życia, wolny od nałogów”:
Wyróżnienie – Anna Baran kl. Ia

• Najlepsi sportowcy:

I miejsce w gminie, 1 w powiecie, 2 w półfinale wojewódzkim i 8 w województwie w tenisie stołowym dziewcząt - Igrzyska Dzieci - Julia Góra, Patrycja Dyła,
udział w finałach wojewódzkich w indywidualnych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców i 4 miejsca w powiecie - Igrzyska Młodzieży szkolnej - Nikola Góra, Piotr Dłużewski,
I miejsce w powiecie w sztafetowych biegach przełajowych chłopców i 6 w półfinałach wojewódzkich - Igrzyska Młodzieży Szkolnej - Piotr Dłużewski, Mateusz Kurzynoga, Jakub Deryngier, Adrian Chrząszcz, Damian Tucharz, Robert Dyła, Adam Szczęsny, Michał Garstka,
II miejsce w powiecie w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt i 5 w półfinałach wojewódzkich - Igrzyska Młodzieży Szkolnej - Daria Pietrzak, Anna Krawczyk, Wiktoria Rybak, Weronika Rybak, Martyna Beśka, Magdalena Hamczyk, Wiktoria Brożyna, Nikola Góra, Anna Królik,
II miejsce w powiecie w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt i 8 w półfinałach wojewódzkich - Igrzyska Dzieci - Patrycja Dyła, Weronika Grzesiak, Kinga Zduńska, Natalia Grzesiak, Kinga Brożyna, Julia Jakubczyk, Julia Tkacz, Julia Góra,
II miejsce w powiecie w sztafetowych biegach przełajowych chłopców i 8 w półfinałach wojewódzkich - Igrzyska Dzieci - Adrian Moskot, Piotr Kluska, Dominik Perczak, Oliwier Rudzki, Bartłomiej Uchroński, Jakub Sukiennik, Karol Bęczkowski, Bartłomiej Popiołek, Kamil Sielski,
I miejsce w gminie, 2 miejsce w powiecie w piłce ręcznej chłopców - Igrzyska Dzieci - Piotr Kluska, Adrian Moskot, Bartłomiej Popiołek, Mateusz Oleszczyk, Norbert Włodarczyk, Jakub Szatan, Patryk Smolarek, Konrad Smolarek, Szymon Mesjasz, Bartłomiej Uchroński, Oliwier Rudzki, Dawid Duda,
I miejsce w gminie, 2 miejsce w powiecie w piłce siatkowej chłopców - Igrzyska Dzieci - Piotr Kluska, Adrian Moskot, Bartłomiej Popiołek, Norbert Włodarczyk, Mateusz Oleszczyk, Karol Bęczkowski, Szymon Mesjasz, Dominik Perczak, Bartłomiej Uchroński,
I miejsce w gminie, 3 miejsce w powiecie w tenisie stołowym chłopców - Igrzyska Dzieci - Piotr Włodarczyk, Piotr Kluska,
III miejsce w powiecie w piłce ręcznej dziewcząt - Igrzyska Młodzieży Szkolnej - Natalia Olszowiec, Anna Królik, Nikola Góra, Marta Strzelczyk, Martyna Beśka, Małgorzata Kałwak, Natalia Koch, Sandra Szafrańska, Weronika Rybak, Emilia Kowalska, Dorota Michałek, Wiktoria Nowakowska,
III miejsce w powiecie w piłce siatkowej dziewcząt - Igrzyska Młodzieży Szkolnej - Martyna Beśka, Marta Strzelczyk, Emilia Kowalska, Małgorzata Kałwak, Dorota Michałek, Nikola Góra, Weronika Rybak, Magdalena Hamczyk, Wiktoria Pacak, Wiktoria Nowakowska,
III miejsce w powiecie w piłce siatkowej dziewcząt - Igrzyska Dzieci - Julia Góra, Julia Tkacz, Patrycja Dyła, Natalia Grzesiak, Kinga Brożyna, Kinga Zduńska, Klaudia Serwa, Weronika Grzesiak, Natalia Bąkowicz,
III miejsce w powiecie w piłce siatkowej chłopców - Igrzyska Młodzieży Szkolnej - Adam Szczęsny, Jakub Deryngier, Kacper Błaszczyk, Piotr Dłużewski, Mateusz Hamczyk, Damian Tucharz, Patryk Chałaczkiewicz, Krystian Dyła, Bartłomiej Koch, Łukasz Szczęsny, Robert Dyła.
Wszystkie te informacje przekazane zostały również rodzicom uczniów w dniu następnym, czyli 26 stycznia 2018r. podczas wywiadówki ogólnej.
Zebranie dla rodziców uświetnił występ uczennic klas Va, VIb, VIIa, VIIb, które zaprezentowały dwa układy taneczne do wybranych przez siebie utworów muzycznych.