miniaturka

„CZY TO JUTRO CZY TO DZIŚ, WSZYSTKIM JEST POTRZEBNY MIŚ”

26 listopada uczniowie pierwszych klas SP w Sulmierzycach wzięli udział w dwugodzinnych zajęciach bibliotecznych zorganizowanych z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia. Uczestnicy przybyli do szkolnej biblioteki ze swoimi ulubionymi pluszakami. Misie towarzyszą dzieciom zarówno w chwilach radości jak i smutku. Są powiernikami dziecięcych tajemnic, ocierają łzy, pomagają zasypiać.
Na wstępie pierwszoklasiści zostali zapoznani z ciekawą historią tego święta, która wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych i panującym wówczas prezydentem Theodorem Rooseveltem. Obejrzeli też zdjęcia przedstawiające ewoluowanie misiów, rozpoznawali bajkowe misie na podstawie krótkich informacji, wspólnie uczyli się piosenki o niedźwiadku z pokazywaniem, czy odpowiadali na pytania o życiu i zwyczajach niedźwiedzi. Ponadto obejrzeli wystawę książek tematycznie związanych z misiami. Chętni uczniowie mogli zaprezentować swojego ulubionego pluszaka wszystkim zebranym. Poza tym pierwszaki wysłuchały czytanych przez bibliotekarza opowiadań: „Przygody i wędrówki Misia Uszatka”, oraz „Brzydki miś” i poprawnie odpowiadali na pytania do tekstu.
W drugiej części spotkania dzieci wzięły udział w zabawach i konkursach (zjadanie miodu z talerzyków bez użycia łyżeczki, rysowanie misia z zawiązanymi oczami według wskazówek, podawanie kolegom misia do słów piosenki Jadą, jadą misie).
Na koniec uczestnicy skosztowali misiowe żelki, a przewodniczący poszczególnych klas odebrali pamiątkowe dyplomy za aktywny udział w „misiowej imprezie”.

Krystyna Pietrzyk – n-ciel bibliotekarz