„ Spiel mit! Deutsch ist einfach. Die Farben” pod takim hasłem 21 marca 2019r. w naszej  szkole  uczniowie klasy trzeciej spotkali się ze starszymi kolegami z klas VI a i VIIb, którzy przygotowali dla nich lekcję  języka niemieckiego.    

Odbyła się ona z inicjatywy nauczycieli języka niemieckiego, którzy  chcą  zachęcić najmłodszych uczniów do nauki tego języka, zwrócić uwagę, że jest on podobny do języka angielskiego i sprawić, by dzieci oswoiły się z nim. Zaproponowana została  zabawa jako naturalna forma aktywności i jednocześnie doskonała metoda umożliwiająca  pierwszy kontakt z nowym i niełatwym wyzwaniem, jakim jest nauka  drugiego języka obcego.  

  Pierwszy dzień wiosny w szkole przebiega zwykle bardzo wesoło i atrakcyjnie. Dzieci uaktywniają się w czasie rozmaitych zadań artystycznych i  sportowych, wykazują się kreatywnością i pomysłowością. Stąd właśnie idea, by tego dnia pokazać uczniom klas III szkoły podstawowej, że język niemiecki nie  jest wcale taki trudny i nie należy się go bać. Bardzo ważne było też zaangażowanie uczniów ze  starszych klas szkoły podstawowej
w przygotowanie spotkania z młodszymi kolegami. Szóstoklasiści  i siódmoklasiści  odpowiedzialni za organizację zabawy z trzecioklasistami mieli okazję utrwalić sobie oraz  powtórzyć niektóre zagadnienia leksykalne i gramatyczne z języka niemieckiego. Przy okazji sprawdzili  się podczas działań w grupie i zaprezentowali  swoje zdolności nie tylko językowe, ale również organizacyjne czy artystyczne.  

W czasie spotkania i poznawania niemieckich nazw kolorów trzecioklasiści włączeni zostali w szereg rozmaitych form aktywności. Mieli okazję wykonać ćwiczenia interaktywne
na tablicy, zagrać w kolory, pomalować obrazek według kodu,  zaśpiewać piosenkę
czy powtórzyć i przeczytać wyrazy po niemiecku.  Wszystkim towarzyszył wiosenny nastrój
i  zabawa z kolorami przebiegała bardzo sympatycznie. 

Życzymy wszystkim wielu sukcesów w nauce języka niemieckiego! 

Katarzyna Kulbat, Iwona Domańska -Nocoń