miniaturka

13 czerwca 2019  roku  grupa przedszkolaków, która we wrześniu rozpocznie edukację w Szkole Podstawowej im. Księcia Józefa Poniatowskiego  w Sulmierzycach, została zaproszona na dzień otwarty w progi naszej szkoły.  Spotkanie przygotowane zostało  przez uczniów klasy III sp wraz z wychowawcą Aleksandrą Brożyną.  Przedszkolaki miały możliwość zwiedzenia całej szkoły,  odwiedziły gabinet Pani Dyrektor, sekretariat, bibliotekę, salę gimnastyczną i świetlicę. Dzieci miały okazję poznać sale lekcyjne,
w których będą się uczyć. Przedszkolaki obejrzały występ artystyczny  przy gotowany przez uczniów klasy III sp, układy taneczne w wykonaniu uczennic z tejże klasy oraz występ uczniów z klasy IV a w roli smerfów. Po zwiedzeniu szkoły w świetlicy odbyły się zajęcia plastyczno-techniczne, w których przyszli pierwszoklasiści wraz z uczniami klasy III sp i starszymi uczennicami naszej szkoły, mogli wykazać się twórczością, kreatywnością i zamiłowaniem do sztuki. Uczniowie klasy III okazali się świetnymi przewodnikami naszych gości. Przyszli pierwszoklasiści najbardziej  zintegrowali się podczas zajęć artystycznych, podczas których mogli zaprezentować swoje zdolności plastyczne i wykazać się posiadanymi umiejętnościami.  Na zakończenie uczniowie klasy III wręczyli przedszkolakom odznaki z napisem „Dzisiaj przedszkolaki – we wrześniu już pierwszaki” oraz kubeczki z logo Gminy Sulmierzyce. Spotkanie upamiętniliśmy wspólnym zdjęciem pośród unoszących się baniek mydlanych. Mamy nadzieję, że dzięki dzisiejszej  integracji i poznaniu zakątków szkoły,  we wrześniu nowego roku szkolnego,  pierwszoklasiści nie będą czuć się zagubieni.  Nasza szkoła nie będzie im obca, a starsi uczniowie okażą się znani i  przyjaźni.  Ważne jest bowiem, by start w kolejny próg edukacji  był dla nich mile wspominany i na zawsze dobrze zapamiętany. Chcielibyśmy, aby w naszej szkole czuli się bezpiecznie, by poznawali nowych przyjaciół i zawsze chętnie do niej uczęszczali – tego życzymy nowym pierwszoklasistom.  Serdecznie dziękujemy naszym gościom oraz ich opiekunkom za przybycie w progi naszej szkoły.

Aleksandra Brożyna