miniaturka

20 listopada 2019r w Szkole Podstawowej im. księcia Józefa Poniatowskiego w Sulmierzycach po raz pierwszy odbyło się dyktando językowe, w którym swoje umiejętności z zakresu języka angielskiego i niemieckiego mogli sprawdzić uczniowie ze wszystkich szkół z terenu gminy Sulmierzyce. Ten innowacyjny sposób zmierzenia się z angielską i niemiecką pisownią zaproponowały nauczycielki języków obcych
ze szkoły w Sulmierzycach, ale w ramach współpracy i wymiany doświadczeń zaprosiły do udziału w projekcie nauczycieli ze szkół w Bogumiłowicach
i Dworszowicach Pakoszowych.

Pomysł ortograficznej rywalizacji spotkał się z dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Do dyktanda z języka angielskiego przystąpiły 43 osoby – 26 uczniów z klas V i VI oraz 17 uczniów z klas VII i VIII. W konkurencjach  z języka niemieckiego walczyło łącznie 38 osób, w tym 21 z klas V i VI oraz 17 z klas VII i VIII.

Wyniki:

DYKTANDO Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO:

KL. V-VI
1. Bruno Rogalski – kl. VI SP w Bogumiłowicach
2. Alicja Kulbat – kl. VIb SP w Sulmierzycach
3. Dominik Kamyszek – kl. VI SP w  Bogumiłowicach

KL. VII-VIII
1. Filip Wierzbicki – kl. VIII SP w Dworszowicach Pakoszowych
2. Kamil Pieczyrak – kl. VIIIb SP w Sulmierzycach
3. Bartłomiej Uchroński – kl. VIIb SP w Sulmierzycach

LITEROWANIE WYRAZÓW:
KL. V-VI
1. Bruno Rogalski – kl. VI SP w Bogumiłowicach
2. Antonina Nowak – kl. VIa SP w Sulmierzycach

VII-VIII
1. Filip Wierzbicki – kl. VIII SP w Dworszowicach Pakoszowych
2. Zuzanna Bigora – kl. VII SP w Bogumiłowicach

DYKTANDO Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO:

Kl. V- VI

  1. Antonina Nowak- kl. VIa SP w Sulmierzycach
  2. Alicja Kulbat- kl. VIb SP w Sulmierzycach
  3. Oskar Czupryński- kl. VIa SP w Sulmierzycach

Kl. VII- VIII

  1. Zuzanna Bigora- kl. VII SP w Bogumiłowicach
  2. Klaudia Serwa-kl. VIIa SP w Sulmierzycach
  3. Natalia Bąkowicz- kl. VIIa SP w Sulmierzycach

Laureatom  serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych  sukcesów językowych.  Dziękujemy wszystkim uczestnikom dyktanda. Mamy nadzieję, że zainspirowałyśmy zarówno nauczycieli, jak i uczniów do nowych, ciekawych ćwiczeń i rozwijania umiejętności w zakresie posługiwania się w piśmie  językiem angielskim
i niemieckim.

nauczycielki języka angielskiego i języka niemieckiego

ze SP w Sulmierzycach