miniaturka

W dniu 7 stycznia 2020 roku klasa VIa wzięła udział w niecodziennej lekcji wychowawczej z udziałem strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej z Sulmierzyc. Tematem spotkania było omówienie etapów postępowania w przypadku udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie dowiedzieli się krok po kroku jak należy postępować w sytuacji znalezienia osoby poszkodowanej. Strażacy do prezentacji wykorzystali fantomy do resuscytacji oraz sprzęt ratownictwa medycznego ze swojej jednostki. Uczniowie chętnie podejmowali próby udzielania pierwszej pomocy na fantomach. Lekcja  uświadomiła uczniom jak ważne jest posiadanie wiedzy i umiejętności w tym zakresie, gdyż zgodnie z obowiązującymi przepisami każdy z nas ma obowiązek udzielenia pomocy osobie potrzebującej.

Wychowawca kl. VI a

B. Gaik