„Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”

KONKURSY

Zapraszamy wszystkich uczniów kl. IV-VIII  Szkoły Podstawowej im. księcia J. Poniatowskiego do udziału w  konkursach w ramach DBI:

• Konkurs na folder „10 zasad bezpiecznego korzystania z Internetu”, pracę należy wykonać w edytorze tekstu, dodać grafikę.
  • Konkurs na projekt graficzny (plakat) zawierający hasło „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!” i promujący bezpieczne zachowania w Internecie, pracę należy wykonać w dowolnym edytorze tekstu, w formacie A4.
  • Konkurs na prezentację multimedialną o tematyce związanej z hasłem DBI:  „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”, pracę należy wykonać w programie PowerPoint (max. 12 slajdów).
  • Konkurs na przygotowanie komiksu o tematyce związanej z hasłem DBI i bezpieczeństwem w sieci. Komiks musi zawierać hasło „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!” i składać się minimum 6 okienek umieszczonych na jednej stronie A4
  • Konkurs na napisanie wiersza związanego z propagowaniem bezpiecznych zachowań w sieci (Netykieta – zasady zachowania w sieci), wiersz należy napisać w edytorze tekstu, sformatować i dodać grafikę.
  • Konkurs na program stworzony w Scratchu na temat bezpieczeństwa w sieci i związany z hasłem DBI
  • Konkurs na nakręcenie filmu krótkometrażowego związanego z bezpieczeństwem w sieci i zawierającego hasło „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!” /film powinien trwać do 5 minut/

WARUNKI KONKURSU:

• Praca wykonana samodzielnie lub w zespołach 2-osobowych w oparciu o m.in. treści zamieszczone na DBI i inne wskazane na tym portalu /w przypadku filmu zespół może składać się do 3 osób/
  • Format projektu graficznego (plakatu) A4 wykonany dowolną techniką z hasłem 16. edycji „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”
  • Prezentacja multimedialna promująca hasło 16. edycji i bezpieczeństwo w Internecie w języku polskim (maksymalnie 10 slajdów).
  • Na wszystkich pracach musi znajdować się logo 16. edycji DBI oraz tegoroczne hasło: „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”.
  • Prace konkursowe należy przesłać na adres josinska-korczak@spsulmierzyce.onmicrosoft.com
  • Termin składania prac: do 19 marca 2021 r.
  • KRYTERIA OCENY PRAC:
  • Zgodność z tematem.
  • Estetyka wykonania.
  • Pomysłowość.

Przy wykonywaniu prac konkursowych zachęcamy Was do odwiedzenia stron internetowych: dbi.pl, saferinternet.pl, dzieckowsieci.pl, sieciaki.pl, na których znajdziecie wiele przydatnych informacji i wskazówek dotyczących bezpiecznego korzystania z Internetu.

Rodziców zachęcam do wejścia na stronę jestemzsos.org aby dowiedzieć się, jak rozmawiać z dzieckiem o przemocy w sieci.