Kolorowe powitanie jesieni – wycieczka do Działoszyna!

„Barwnie, wesoło, pysznie i wreszcie razem”- uczniowie na wycieczce w Działoszynie

            1 października 2021r. uczniowie klas III i IV Szkoły Podstawowej im. księcia Józefa Poniatowskiego w Sulmierzycach wraz z wychowawcami wyjechali na wycieczkę do Działoszyna. Był to kilkugodzinny  wyjazd integracyjno- edukacyjny.

            Uczniowie spędzili czas na terenie Pałacu Męcińskich. Nie było ani chwili czasu           na nudę. Gospodarze obiektu zapewnili trzecio- i czwartoklasistom wiele atrakcji. Dzieci miały okazję zobaczyć nie tylko ciekawe wnętrza Pałacu Męcińskich, ale także wystawę malarską „Polska Niepodległa”, ekspozycję pt. „Tkanina artystyczna” Agnieszki Godszling, wystawę obrazów Daniela Pieluchy zatytułowaną „Nadrealizm polski”.

            Nie mogło zabraknąć okazji do zabawy. Pogoda sprzyjała, a więc znajdujące się
w parku dmuchańce cieszyły się ogromnym powodzeniem. Był czas, aby się wyszaleć
w towarzystwie koleżanek i kolegów z klasy oraz  ze szkoły.

            Po zabawie, gdy już wszyscy zgłodnieli, przyszedł czas na wspólne ognisko
i pieczenie kiełbasek. Było naprawdę pysznie. Jesienne słońce zachęcało do uśmiechów, wszystkim dopisywał świetny humor, aż szkoda było odjeżdżać.

            To pierwszy taki wyjazd od czasu powrotu do szkoły po pandemii. Izolacja nikomu nie służyła, na dzieci również wywarła bardzo niekorzystny wpływ. Cieszmy się więc, że wyjazd, choć tak krótki, mógł się odbyć. Niech uczniowie odbudowują relacje między sobą.   Oby umieli ze sobą rozmawiać i współpracować. Oby mieli jak najwięcej okazji do wspólnych wyjazdów, które i uczą, i bawią.

Wychowawcy klas III i IV