W dniu 7 marca 2022 roku klasa VIIIa wraz z wychowawcą Panią Beatą Gaik odwiedziła Bibliotekę Pedagogiczną w Sieradzu z filią w Pajęcznie, gdzie wzięła udział w lekcji bibliotecznej pt. „Łódź – stolica naszego województwa. Z historii i współczesności”. Podczas lekcji prowadzonej przez Panią Bożenę Hałaczkiewicz – wieloletniego kierownika biblioteki, uczniowie poznali niezwykłą historię miasta Łodzi na przestrzeni wieków aż po dzień dzisiejszy. Pierwsi założyciele, główne postaci, rozwój i zabytki miasta – to tylko niektóre przekazanych informacji. Spotkanie było także okazją do zwiedzenia biblioteki, zapoznania się z księgozbiorem oraz obejrzenia ciekawych pozycji książkowych poświęconych stolicy województwa łódzkiego. Na koniec uczniowie wspólnie wykonali test sprawdzający zdobytą wiedzę. Ciekawie prowadzona lekcja zachęciła uczniów do odwiedzenia i indywidualnego odkrywania zabytków miasta Łodzi.