miniaturka

Łódź da się lubić…

23 listopada 2022r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. księcia Józefa Poniatowskiego  w Sulmierzycach z klas IVb, Va, Vb oraz VIb  wyjechali na wycieczkę do Łodzi. Głównym celem wyjazdu była wizyta w Teatrze Muzycznym w Łodzi i obejrzenie musicalu pt. „Tadek na tropach Minotaura”, ale po przedstawieniu czekała na uczniów jeszcze jedna atrakcja,
a mianowicie zabawa w parku trampolin.

Nie zawsze przedstawienia teatralne cieszą się uznaniem wśród najmłodszych widzów. Tym razem jednak chyba nie było ucznia, który powiedziałby, że występ nie przypadł mu do gustu. Artyści z Teatru Muzycznego porwali wszystkich w magiczną podróż do antycznego świata pełnego niezwykłych miejsc oraz  związanych z nimi bohaterów i ich historii. Piątoklasiści i szóstoklasiści przypomnieli sobie mity omówione na języku polskim,
a czwartoklasiści spotkali się pierwszy raz z opowieściami o starożytnych bogach
i bohaterach. Podróż z tytułowym Tadkiem to świetna okazja do poznania miedzy innymi Zeusa, Prometeusza, Heraklesa Ariadny, Minosa, Orfeusza i Eurydyki, Midasa, Syzyfa, Dedala i Ikara. Artyści w łatwy i przystępny sposób zapoznali widza z mitologią grecką. Wspaniała muzyka, świetne piosenki i ciekawa choreografia sprawiły, że widzowie mieli ochotę nie tylko  zaśpiewać, ale i zatańczyć wraz z aktorami. Dużym zaskoczeniem był też dla wszystkich finał spektaklu, kiedy  widownię rozświetliły reflektory, a Tadek, czyli Tezeusz po  pokonaniu Minotaura oznajmił, że oto widzowie są już wolni, bo do tej pory byli uwięzieni w labiryncie potwora.

Po niezwykłej przygodzie w teatrze przyszedł czas na rozrywkę sportową w parku trampolin. Uczniowie mieli aż dwie godziny, aby wyszaleć się, wyskakać, ale też razem spędzić czas i zintegrować się. Była ku temu doskonała okazja, bo instruktorzy z parku trampolin  zorganizowali dla naszej grupy świetne zabawy, między innymi grę w piłkę
i wyścigi w basenie z gąbkami. Wszyscy dobrze się bawili, a po upływie wyznaczonego czasu zmęczeni, lecz radośni schodzili z trampolin.

Łódź to nasze wojewódzkie miasto. Dobrze, że mieszkamy stosunkowo  niedaleko
i możemy czasem skorzystać z łódzkich atrakcji, a wiele jest jeszcze miejsc, które warto zobaczyć…

Katarzyna Kulbat,

Iwona Deryngier,

Krystyna Pietrzyk