miniaturka

Dzień wiosny w naszej szkole upłynął radośnie i zabawnie. Podczas pierwszych dwóch godzin lekcyjnych uczniowie ozdabiali swoje klasy akcentami wiosennymi oraz przygotowywali plakaty i transparenty wiosenne. Następnie wszyscy zebrali się w hali sportowej, zaprezentowali swoje prace oraz obejrzeli przedstawienie „Wiosna, ach to ty” w wykonaniu uczniów klasy IIIc. Młodzi artyści wcielili się w zwierzątka, które zbudziły się wraz z nadejściem wiosny. Uczniowie tej klasy powitali też wiosnę pięknym tańcem  z kolorowymi chustami. Później klasy I-III zaprezentowały przygotowane wcześniej piosenki wiosenne.

Nie zabrakło też akcentów ekologicznych. Rozstrzygnięto konkurs na wykonanie Eko-Marzanny. Jedna z nich została symbolicznie spalona na boisku szkolnym, na znak odejścia zimy. Ponadto uczniowie klasy VIb przedstawili prelekcję na temat znaczenia lasów w życiu każdego człowieka.

Dzień 21 marca to również Światowy Dzień Zespołu Dawna, dlatego uczniowie obejrzeli krótką prezentację przybliżającą informację o tej chorobie i  założyli kolorowe skarpetki będące synonimem niedopasowania społecznego i genotypowego.

Hitem zabaw i konkursów okazał się pokaz fryzur. Uczniowie stanęli na wysokości zadania i wykonali niebanalne, fantastyczne i nietuzinkowe fryzury swoim modelom. Ponadto odbył się teleturniej „Jaka to melodia” dla klas VI – VIII.

     Na zakończenie uczniowie klasy VIIIb wykonali taniec VerkaSerduchka, a klasyVIIIa i VII zaśpiewali piosenkę „Gołymbiorze”.

     W tym szczególnym dniu dzieci były ubrane kolorowo i wiosennie.

Fotorelacja z PIERWSZEGO DNIA WIOSNY dostępna w poniższym linku:

https://www.facebook.com/szkolapodstawwasulmierzyce

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!