miniaturka

W miesiącu maju na lekcjach informatyki uczniowie klas IV-VIII z wielkim zaangażowaniem zajęli się projektami trójwymiarowymi w programie Tinkercad. Uczniowie wykonywali własne projekty i umieszczali na nich elementy ozdobne. Pierwsze zajęcia były wprowadzeniem do programu i zabawą nim w celu lepszego jego zapoznania. Uczniowie wykazali się pomysłowością wykorzystując dostępne bloki i tworząc własne z zastosowaniem modelowania i wycinania.
Praca w programie Tinkercad rozwija kreatywność uczniów, myślenie przestrzenne, oraz umożliwia wykorzystanie nowoczesnych technologii w projektowaniu i druku 3D. Program do projektowania 3D jest bardzo prosty w obsłudze bez konieczności instalowania na komputerze, posiada dużą bibliotekę obiektów do wspomagania modelowania.

Technologia 3D pozwoliła nam dostrzec u uczniów ukryte talenty konstruktorskie. Uczniowie tworzyli bardzo ciekawe modele. Co udało się zaprojektować można zobaczyć w galerii zdjęć.

Jolanta Osińska-Korczak