W dniach 11–13 maja 2026 roku w naszej szkole odbył się ogólnopolski egzamin ósmoklasisty. Przez trzy dni uczniowie najstarszych klas zmagali się z arkuszami przygotowanymi przez Centralną Komisję Egzaminacyjną (CKE). Był to dla nich pierwszy tak poważny sprawdzian wiedzy i dojrzałości. W poniedziałek, 11 maja uczniowie mierzyli się z językiem polskim. Egzamin trwał 150 minut. Tematem przewodnim wypracowań była m.in. samodzielna przyszłość oraz przyjaźń w oparciu o lekturę „Mały Książę”. We wtorek, 12 maja, przeprowadzono test z matematyki. Królowa nauk wymagała pełnego skupienia przez 125 minut. Ósmoklasiści rozwiązywali zadania zamknięte i otwarte. Natomiast w środę, 13 maja ósmoklasiści napisali test z języka angielskiego, który trwał 110 minut. W tym dniu na korytarzach panowała uroczysta atmosfera. Obowiązywał odświętny strój galowy. Trzymamy kciuki za wysokie wyniki, które zostaną ogłoszone 3 lipca 2026 roku.
Życzymy naszym absolwentom dostania się do wymarzonych szkół ponadpodstawowych!




























