Spotkanie z podróżnikiem Piotrem Śliwińskim

Dziś uczniowie klas 6 i 7 mieli wyjątkową okazję spotkać się z podróżnikiem Piotrem Śliwińskim w gminnej bibliotece w związku z Tygodniem bibliotek. Nasz gość opowiadał o krajach, które zwiedził podczas swoich aż 12 podróży dookoła świata. Usłyszeliśmy także fascynujące historie o zdobywaniu najwyższych szczytów w poszczególnych państwach świata  oraz szczegółową relację ze wspinaczki na Mount Everest. Pan Piotr podzielił się wieloma ciekawostkami i doświadczeniami ze swoich wypraw Dowiedzieliśmy się również, że pochodzi z Bieszczad , a kiedy przebywa w Polsce, mieszka w mongolskiej jurcie w Krakowie . Spotkanie było niezwykle inspirujące i pełne emocji . Oglądaliśmy interesujące filmiki oraz zdjęcia z podróży i wypraw wysokogórskich .

Dziękujemy za tę niesamowitą lekcję geografii, pasji i odwagi!