W piątek 29 maja 2026 roku klasa Vb wybrała się na rajd rowerowy po najbliższej okolicy z wychowawczynią panią Anną Bęczkowską i opiekunem p. Beatą Gaik. Rajd rozpoczęliśmy zbiórką na parkingu w Sulmierzycach. Następnie pojechaliśmy w stronę zbiorników wodnych Dygudaj, gdzie podziwialiśmy piękno natury m. in. grzybienie znane jako grążele żółte. Później na terenie leśniczówki Szarak rozpaliliśmy ognisko, piekliśmy kiełbaski, chleb i oczywiście pianki. Po odpoczynku i zabawie na parku linowym udaliśmy się pod pomnik przyrody – dąb szypułkowy. Stamtąd pojechaliśmy nad zbiornik wodny Winek, następnie na taras widokowy w Żłobnicy. Zachwyceni niezapomnianym widokiem na odkrywkę kopalni węgla brunatnego oraz elektrownię ruszyliśmy dalej. Kolejnym punktem wyprawy był skate park w Łuszczanowicach z pobliskim placem zabaw i siłownią. Ostatnim przystankiem był zabytkowy park w Chorzenicach, gdzie uczniowie mogli odpocząć i porozmawiać w altanie, aby wyruszyć w drogę powrotną do Sulmierzyc. Rajd rowerowy był przede wszystkim okazją do integracji zespołu klasowego. Pozwolił także odkryć ciekawe miejsca znajdujące się w okolicy oraz poszerzyć wiedzę o lokalnej przyrodzie. Uczniowie doskonalili również zasady bezpiecznego poruszania się po drodze.





























