22 listopada 2018r. uczniowie klasy VIIb mieli okazję kolejny raz w bieżącym roku szkolnym uczestniczyć w ciekawym spotkaniu zorganizowanym w Gminnej Bibliotece Publicznej w Sulmierzycach. Tym razem wzięli udział w lekcji historii na podstawie książki Cezarego Harasimowicza pt. „Mirabelka”. Zajęcia prowadziła pani Katarzyna Dłubak. Były one związane z akcją „Mirabelka- kiełkująca historia w 100- licy, do której przystąpiła biblioteka.
Siódmoklasiści wysłuchali fragmentu audiobooka „Mirabelka” i utrwalili sobie wiele informacji z historii Polski. Lekcja była okazją do przypomnienia postaci Ireny Sendelerowej, stanowiła pretekst do rozważań na temat okrucieństwa wojny i życia w getcie warszawskim. Wybrzmiały w czasie zajęć także bardzo wymowne słowa o tym, co najważniejsze, a więc o miłości. Uczniowie stali się również współautorami drzewa pamięci, a zapisując życzenia dla Polski i Polaków, włączyli się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości.

Katarzyna Kulbat- wychowawca klasy VIIb