miniaturka

BEZPIECZNE WAKACJE 2019

W związku ze zbliżającymi się wakacjami funkcjonariusze policji Pani Wioletta Gajda
i Pan Piotr Gaik przeprowadzili zajęcia dla uczniów klas I-III sp, związane
z bezpieczeństwem podczas letniego wypoczynku. Uczniowie otrzymali cenne wskazówki na temat tego, jak postępować w sytuacji zagrożenia ze strony osób obcych. Pani Wioletta odegrała z uczniami kilka scenek, które w praktyczny sposób uświadomiły uczniom te sytuacje. Dzieciaki dowiedziały się również, jaką postawę przyjąć, gdy atakuje groźny pies. Policjanci opowiedzieli o czym uczniowie muszą pamiętać,  przebywając w domu, w górach, nad wodą, bawiąc się na placach zabaw, boiskach,  poruszając się drogą pieczo bądź jadąc rowerem. Dzięki tym cennym wskazówkom i zaleceniom wakacje będą dla uczniów na pewno przyjemne ale przede wszystkim bezpieczne.