26 października 2022 roku w naszej szkole gościł „Teatr Kurtyna”, który przygotował dla naszych uczniów dwa przedstawienia.

Aktorzy specjalizują się w przedstawieniach profilaktycznych, dlatego dla naszej najmłodszej widowni wybraliśmy przestawienie pod tytułem „Zaczarowany eliksir”.

Bajkowy spektakl przedstawiał perypetie dwójki zwierzęcych przyjaciół. Niesforna małpka Gucio oraz łatwowierny piesek Dyzio wyruszają w swoją szaloną podróż, pełną przygód i niesamowitych zwrotów akcji. Podczas wędrówki poznają zalety zdrowego odżywiania oraz dobrych manier. Spektakl ukierunkowany był na kształtowanie postaw zdrowotnych oraz odpowiedzialności za własne zdrowie
i zachowanie.

Z kolei młodzież, miała okazję obejrzeć przedstawienie zatytułowane „Przesłuchanie”.  Główny bohater, komisarz Robert Nowak ma za zadanie złapać szkolnego cyberprzestępcę. Ktoś anonimowo zaczął rozsyłać wśród dzieci przerobione w programie zdjęcia ośmieszające jedną z dziewczynek. Zdjęcia pojawiły się w popularnym serwisie społecznościowym i wywołały nie małe poruszenie. Spektakl mówił o bezpieczeństwie w sieci, profilaktyce zachowań ryzykownych, rozwijanie postaw opartych na odpowiedzialności za dokonywane wybory oraz konsekwencje prawne wynikające z cyberprzestępczości.

Oba przedstawienia zostały bardzo dobrze odebrane przez społeczność szkolną, mamy nadzieję na kolejne spotkania.