miniaturka

14 kwietnia br. w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Działoszynie odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski pod hasłem „Wolnoć Tomku, w swoim domku!” – poznajemy twórczość Aleksandra Fredry pod patronatem starosty pajęczańskiego, który był fundatorem nagród dla zwycięzców. Przesłuchania odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych, najpierw prezentowali się uczniowie klas młodszych – od klasy I do III, a później starsi – od klasy IV do VIII. W pierwszej kategorii wiekowej wystąpiło 24 recytatorów, a w drugiej – 25.

Naszą szkołę reprezentowało sześciu uczniów, w obu kategoriach wiekowych. Recytatorzy z klas młodszych zostali wyłonieni po przeprowadzeniu eliminacji szkolnych. Wśród nich znalazły się: Marta Graziani z klasy III b, Adrianna Koniowska z klasy I b i Laura Zięba z klasy III c.

Starszą grupę reprezentowali: Adrianna Kotowska i Filip Paśnik – uczniowie klasy IV b i Julia Trojan – uczennica klasy VI a.

Marta Graziani zajęła II miejsce w kategorii uczniów klas młodszych zachwycając jury swoją popisową recytacją bajki „Małpa w kąpieli”, Filip Paśnik – III miejsce w kategorii klas starszych ciekawie recytując utwór A. Fredry „Cygan i baba”, a Julia Trojan otrzymała wyróżnienie za piękną recytację wiersza „Wiatr i noc”. Pozostałe uczennice wypadły równie dobrze i godnie reprezentowały naszą brać uczniowską, choć konkurencja była duża i poziom konkursu wysoki. Jury musiało podjąć trudne decyzje, by wyłonić najlepszych.

Cieszymy się z tego sukcesu, gratulujemy zwycięzcom, uczestnikom życzymy jeszcze wielu wygranych konkursów, a pozostałych uczniów zachęcamy do udziału w różnych zawodach i  konkursach. Odkrywajcie swoje talenty i uwierzcie w siebie!