miniaturka

05 maja 2023 roku uczniowie klas 5b, 6a, 6b i 7 wraz z opiekunami (Aleksandra Smolarek, Ewa Małecka, Paulina Tasarz) udali się na wycieczkę do Warszawy.

Zwiedzanie Warszawy rozpoczęliśmy od wizyty na Starym Mieście, gdzie znajduje się Kolumna Zygmunta III Wazy. Tutaj spotkaliśmy się z przewodnikiem. Od razu pomaszerowaliśmy podziwiać piękno Zamku Królewskiego, który został zbudowany w stylu barokowo – klasycystycznym. Zwiedziliśmy część muzealną zamku, gdzie obejrzeliśmy projekcję multimedialną – film na temat historii i odbudowy zniszczonego podczas wojen obiektu. Potem zwiedzaliśmy Pomnik Małego Powstańca, Barbakan, Rynek Starego Miasta, Katedra św. Jana Chrzciciela, Trakt Królewski, Krakowskie Przedmieście, Pałac Prezydencki, Grób Nieznanego Żołnierza.

Następnie pojechaliśmy zwiedzić, niezwykle ważny dla uczestników wycieczki obiekt- Stadion Narodowy. Jest wśród nas wielu kibiców piłki nożnej i wizyta na tym stadionie była spełnieniem ich marzeń. Naprawdę, robi wrażenie!

Kolejną atrakcją wycieczki był wjazd na trzydzieste piętro Pałacu Kultury
i Nauki, skąd mieliśmy możliwość podziwiania Warszawy z wysoka. Widok zapierał dech w piersiach.

To był ostatni punkt programu naszej wycieczki, wróciliśmy do autokaru
i wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu. Uważamy, że wycieczka była bardzo udana. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc. Panowała miła atmosfera.

Pomimo zmęczenia byliśmy zadowoleni.

Aleksandra Smolarek