miniaturka

10 września 2023r.

10 września 2023r.parking przy Szkole Podstawowej im. księcia Józefa Poniatowskiego w Sulmierzycach już około godziny 6.30 wypełnił się samochodami, którymi rodzice przywieźli swoje pociechy biorące udział w programie Erasmus + i wyjeżdżające do Grecji. Emocji było co niemiara. Po zapakowaniu wszystkich walizek, przygotowanego prowiantu
i potrzebnych sprzętów uczniowie zajęli miejsca w autokarze i wyruszyliśmy.

            Zapowiadała się około trzydziestogodzinna podróż. Wkrótce wyjechaliśmy z Polski. Minęliśmy Słowację, Węgry, przeszliśmy kontrolę na granicy serbskiej, macedońskiej
i wreszcie w poniedziałek rano- 11 września przekroczyliśmy granicę z Grecją. Zmęczenie  wszystkim dawało się we znaki, ale gdy tylko dojechaliśmy do hotelu, zakwaterowaliśmy się w pokojach  i zjedliśmy obiad, uśmiechy pojawiły się na buziach i wróciła energia.

            Poznaliśmy zasady dotyczące bezpiecznego pobytu w hotelu i uczestnictwa we wszystkich aktywnościach, spotkaliśmy się  z opiekunem naszego programu i oczywiście wybraliśmy się na spacer nad morze. Po kolacji czas upłynął nam na miłych rozmowach,
a najwytrwalsi  zagrali nawet  w piłkę.

Platamonas, 11, września 2023r., wieczór

            We wszystkich aktywnościach towarzyszą nam nasi nauczyciele oraz  pani pilot|
i koordynator programu. Cieszymy się bardzo, bo opiekunowie mobilizują nas
do wykorzystywania naszych umiejętności, np. znajomości języka angielskiego. Już jesteśmy bogatsi o nową wiedzę i ciekawe doświadczenia, a to przecież dopiero początek…

            Uczestnicy wyjazdu do Grecji

Fotorelacje z wyjazdu do Grecji Erasmus+

będą dostępne w poniższym linku:

GRECJA 2023