miniaturka
W dniu 17 października 2023 roku chętni uczniowie z klas szóstych, siódmych i ósmych pojechali na wycieczkę do Warszawy, którą zorganizowała pani Katarzyna Kulbat.
 W stolicy, w Teatrze Capitol najpierw obejrzeli musical pt. „Drems” , gdzie młodzi aktorzy ze szkoły musicalowej B&B przedstawili historię o marzeniach młodych ludzi, historię o współczesnych problemach i wyzwaniach, przed którymi stoją dzieci, młodzież i dorośli. „Dreams”, to musical, więc nie mogło zabraknąć spektakularnych choreografii, grafik, dobrej muzyki i świetnych tekstów piosenek, które dopełniały znakomite dialogi aktorów. Po spektaklu młodzież mogła porozmawiać oraz zrobić sobie wspólne zdjęcie z aktorami. Odbyła się również prelekcja prowadzona przez eksperta ze Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce na temat marzeń, poczucia własnej wartości i samoakceptacji wśród dzieci i młodzieży.
     Następnie, maszerując ulicami Starego Miasta Warszawy, wycieczkowicze dotarli do Muzeum Świat  Iluzji, gdzie przenieśli się w inny wymiar rozrywki. Uczniowie mogli obejrzeć zdumiewające eksponaty, praktyczne iluzje oraz interaktywne pomieszczenia; tj. kosmiczny tunel, komnatę cieni czy pokój luster.
Przekonali się, jak łatwo jest wprowadzić człowieka w błąd za pomocą światła, kształtów i perspektywy. Podróż po zagadkowym świecie iluzji stała się dla młodzieży bardzo fascynująca.
     Na koniec  uczniowie zwiedzili Centrum Nauki Kopernik – prawdziwy raj dla miłośników nauki, gdzie mogli odkrywać tajemnice natury, samodzielnie przeprowadzać doświadczenia i świetnie się przy tym bawić. Każdy mógł poczuć jak badacz i odkrywca.
     W drodze powrotnej, późnym popołudniem zadowoleni uczniowie posilili się w McDonaldzie. Najedzeni i pełni pozytywnych wrażeń wrócili do Sulmierzyc.

Fotorelacja dostępna w poniższym linku:

CO NOWEGO W STOLICY? – WYCIECZKA DO WARSZAWY