miniaturka

Z początkiem grudnia zaczyna się Adwent. Jednym z ciekawszych zwyczajów adwentowych w krajach niemieckojęzycznych, obok wieńca adwentowego, czy bożonarodzeniowych jarmarków, jest kalendarz adwentowy, który służy do odliczania dni pozostałych do Bożego Narodzenia i wprowadza  magiczny nastrój przed świętami.

Jak co roku w naszej szkole odbył się PRZEGLĄD KALENDARZY ADWENTOWYCH  „ Adventskalender”.  W przeglądzie wzięło udział 16 uczniów z klas IV – VIII.  Pomysłowość w wykonaniu oraz kreatywność naszych uczniów była zaskakująca. Wszyscy uczestnicy  zostali nagrodzeni oceną celującą z j. niemieckiego i drobnym upominkiem.

 

W PRZEGLĄDZIE KALENDARZY ADWENTOWYCH  wzięli udział:

Klaudia Szczerkowska kl. IV b

Milena Stępień kl. IV b

Maja Kubicka kl. V a

Maja Pawłowska kl. V a

Milena Rudzka kl. V a

Aleksandra Deryngier kl. V b

Filip Paśnik kl. V b

Amelia Brusiło kl. VI a

Soboń Justyna kl. VI a

Soboń Patrycja kl. VI a

Wiktoria Wołoszyn kl. VI a

Julia Trojan kl. VII a

Szymon Uchroński kl. VII a

Emilia Perczak kl. VII b

Nikodem Siewier kl. VII b

Oskar Paśnik kl. VIII

Wszystkim uczestnikom gratuluję i dziękuję za udział.        

 

Organizator Przeglądu Kalendarzy Adwentowych:

                                                                                                                                                                                               Iwona Domańska – Nocoń