miniaturka

W dniu 22.03.2024 roku (wzorem lat ubiegłych) uczniowie klas czwartych Szkoły Podstawowej im. księcia Józefa Poniatowskiego w Sulmierzycach, wzięli udział w zajęciach prowadzonych  przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Sieradzu.  Główny cel spotkania to poprawa bezpieczeństwa dzieci oraz wdrażanie ich do bardziej świadomego i odpowiedzialnego uczestnictwa  w ruchu drogowym.
Uczniowie uczestniczyli w zajęciach teoretycznych i praktycznych. W pierwszej części wraz z instruktorem mówili o obowiązkowych elementach wyposażenia roweru i rowerzysty, omawiali także znaki drogowe oraz zasady obowiązujące na drodze.
Natomiast w części praktycznej, przyszli kandydaci do uzyskania karty rowerowej, sprawdzali swoje umiejętności poruszania się rowerem po miasteczku ruchu drogowego, które tego dnia powstało w hali sportowej naszej szkoły. Uczniowie pod okiem instruktora doskonalili  swoje umiejętności poruszania się po drodze zgodnie z obowiązującymi znakami drogowymi czy sygnalizacją świetlną. Stosowali manewry wymijania, wyprzedzania i omijania oraz ćwiczyli pierwszeństwo przejazdu na skrzyżowaniach.
Zajęcia takie pomagają uczyć bezpiecznego poruszania się rowerem   i wykorzystywania wiedzy teoretycznej w rozpoznawaniu i przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego.