miniaturka

W dniu 5.04.2019 r. klasa II b wzięła udział w klasowym ,,Dniu bez słodyczy”. Jak samo hasło głosi, w tym dniu dzieci zrezygnowały ze swoich ulubionych słodkości na rzecz zdrowych przekąsek. Zajęcia rozpoczęły się od pogadanki na temat znaczenia zdrowego odżywiania się. Omówione zostały zasady zachowania higieny przy przyrządzaniu i jedzeniu oraz kulturalnego zachowania się przy stole. Uczniowie chętnie obejrzeli także prezentację multimedialną, która miała na celu uświadomić, ze smakołyki tak lubiane przez dzieci oprócz dużej ilości kalorii i niezdrowych tłuszczów, nie mają żadnej wartości odżywczej. Ostatnim punktem akcji było przyrządzenie i konsumpcja zdrowych kanapek. Uczniowie podeszli do tego zadania z wielkim zapałem. Z zaangażowaniem przyrządzili różne rodzaje kanapek, które w błyskawicznym tempie znikały z półmisków smile.
Dzieci syte i zadowolone stwierdziły, że warto taki dzień powtarzać częściej.

Wychowawca klasy – Joanna Wiśniewska