miniaturka

1 kwietnia na siódmej  godzinie lekcyjnej po raz kolejny już nauczyciele języka polskiego przeprowadzili szkolny konkurs przedmiotowy pod nazwą Konkurs Wiedzy o Języku Polskim ,,Nie taki język straszny”. Celem konkursu było przede wszystkim  kształcenie świadomości językowej uczniów oraz wdrażanie do dbałości o poprawność języka ojczystego. Do rywalizacji w kategorii wiekowej klas IV-VI zgłosiło się osiemnaścioro uczniów. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się znajomością gramatyki polskiej, zasad ortograficznych oraz wiedzą na temat słowotwórstwa, frazeologii i teorii literatury. Z tymi zadaniami najlepiej poradzili sobie uczniowie klas szóstych, ale na uznanie i słowa pochwały zasłużyli wszyscy uczestnicy, którzy pokazali, że język polski nie jest im straszny. Serdecznie gratulujemy wiedzy i umiejętności wszystkim uczestnikom.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce             :              Bartłomiej Uchroński – kl. VI b

II miejsce            :              Klaudia Serwa – kl. VI a

III Miejsce          :              Natalia Bąkowicz – kl. VI a

Wyróżnienia:                    Roksana Jakubowska – kl. VI b

Piotr Pulwert – kl. VI a

Weronika Grzesiak – kl. VI a

Oskar Czupryński – kl. V a

 

Organizatorzy: Ewelina Przybylska, Agnieszka Zięba