miniaturka

29 kwietnia 2019r. uczniowie z klas: IIIa gimnazjum,  VIIIb, VIIa, VIIb i VIb wyjechali na wycieczkę do Wrocławia. Wyjazd  wiązał się nie tylko z rozrywką i zabawą, ale także dawał możliwość  bogacenia wiedzy oraz  przeżycia  wzruszeń artystycznych.

Pierwszy punkt programu to wizyta we Wrocławskim Teatrze Komedia i obejrzenie „Zemsty”Aleksandra Fredry. Dla  ósmoklasistów i siódmoklasistów  nie lada gratką było  spotkanie z Cześnikiem Raptusiewiczem, Rejentem Milczkiem,  Papkinem i innymi bohaterami, których poznali już w czasie omawiania na języku polskim Fredrowskiego tekstu. Szóstoklasiści  zaś na pewno przypomną sobie o przedstawieniu , gdy już niebawem czytać będą tę lekturę. Doskonały tekst Fredry, wspaniała gra aktorska, kostiumy i muzyka sprawiły, że uczniowie świetnie odebrali spektakl, a owacje, jakie młodzież naszej szkoły zgotowała aktorom, są tego wyrażnym dowodem  oraz  świadczą o kulturze i dobrym wychowaniu  dzieci.

Po przedstawieniu przyszedł czas na zabawę w parku trampolin „Gojump”.  Jest  to największy park trampolin w Polsce. Na powierzchni 3,5 tysiąca metrów kwadratowych  znajdziemy takie atrakcje jak:   kilkanaście trampolin, strefę wrzutów do kosza,  basen
z gąbkami, 40-metrową megatrampę, boisko do gry w zbijaka, poduchę pneumatyczą,
na którą można skakać,  a także tor zjazdu pontonami. Z tego  wszystkiego  mogli korzystać uczestnicy wycieczki. Z całą pewnością dobrze się bawili i świetnie trenowali, bo opuszczali arenę zabaw zadowoleni, ale też zmęczeni i spoceni.

Ostatni element programu to wizyta w Muzeum Wody „Hydropolis”. Jest to jedna
z najnowszych  osobliwości Wrocławia, ale już cieszy się ogromną  popularnością zarówno wśród mieszkańców, jak i turystów odwiedzających miasto. Na stronie internetowej muzeum można przeczytać:  „Hydropolis to miejsce, w którym różnorodne technologie multimedialne, interaktywne instalacje, wierne repliki i modele oraz bogate w informacje ekrany dotykowe służą jednemu celowi: ukazaniu wody z różnych, fascynujących perspektyw. ”  Zostało ono otwarte w 2015r. Wystawy znajdują  się w  XIX-wiecznym,  podziemnym, zabytkowym  zbiorniku wody czystej o powierzchni 4000 metrów kwadratowych. Tutaj uczniowie naszej szkoły mogli wzbogacić swoją wiedzę z zakresu chemii, biologii czy fizyki i poznać wiele ciekawych faktów dotyczących wody.

Wycieczkę do Wrocławia należy uznać za bardzo udaną. Uczniowie wrócili do domu zmęczeni, ale zadowoleni. Tak wiele można by jeszcze zwiedzić we Wrocławiu, w tylu pięknych miejscach jeszcze nie byliśmy.  Cóż, wszystko przed nami…

Organizatorzy wycieczki do Wrocławia