miniaturka

27 maja br. uczniowie klasy VI b włączyli się w innowacyjne działania polegające na czytaniu przedszkolakom wierszy i bajek. Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wybrali się do Publicznego Przedszkola w Sulmierzycach, by przeczytać dzieciom wybrane wiersze autorstwa Juliana Tuwima. Zaprezentowali oni dwa wiersze: Rzepkę i Ptasie radio. Przy pomocy nauczyciela zadbali o odpowiednią oprawę i przygotowali stroje oraz potrzebne pomoce – obrazki ptaków, o których jest mowa w wierszu, a dzięki którym przedszkolaki poznały niektóre gatunki ptaków. Uczniowie nie tylko sami dobrze się bawili, ale zaangażowali także przedszkolaków i wspólnymi siłami wyciągnęli rzepkę.

Maluchy były zadowolone i zaskoczone niespodzianką, jaką przygotowali im starsi koledzy, którzy z kolei mieli możliwość podzielić się swoją wiedzą w zakresie pięknego czytania. Z pewnością dało im to też możliwość oswajania się z publicznymi występami i włączenie do działań na rzecz innych. Szóstoklasiści wykonali zadanie na piątkę, a najlepszą nagrodą były brawa dzieciaków i szczere podziękowania z ich strony.

Agnieszka Zięba