miniaturka

2 września po porannej mszy św. uczniowie naszej szkoły rozpoczęli kolejny rok nauki. Dla wielu z nich będzie to czas nowych wyzwań, sukcesów i ciężkiej pracy. Po uroczystym odśpiewaniu hymnu i wprowadzeniu sztandaru szkoły, wszystkich zebranych w hali sportowej powitała pani dyrektor, Małgorzata Świątkowska. Życzyła uczniom samych sukcesów i wiary we własne możliwości. Szczególnie ciepło zwróciła się do najmłodszych dzieci, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze szkołą. Przedstawiła też powołaną od tego roku szkolnego wicedyrektor. Została nią pani Edyta Kierlik – Reszka.

W 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej głos zabrała pani Justyna Skibińska, nauczycielka historii, która przybliżyła wszystkim zebranym informacje o tragicznych wydarzeniach tamtych lat.

W dalszej części uroczystości po raz pierwszy w naszej szkole podczas inauguracji do grona społeczności szkolnej przyjęto 34 pierwszoklasistów. Złożyli oni uroczyste ślubowanie, a symbolicznego pasowania dokonała pani dyrektor, Małgorzata Świątkowska. Każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom z tekstem ślubowania oraz przypinkę z logiem naszej szkoły. Na twarzach maluchów widoczny był zrozumiały niepokój.

W tym dniu wśród zgromadzonych nie zabrakło przedstawicieli samorządu. Na inauguracji obecny był pan Gabriel Orzeszek, wójt Gminy Sulmierzyce, który uczestniczył w rozpoczęciu roku szkolnego nie tylko jako przedstawiciel samorządu , ale przede wszystkim jako rodzic. W krótkim wystąpieniu skierował on kilka słów do uczniów, nauczycieli i rodziców zapewniając, że gmina dołoży wszelkich starań, by utrzymać szkołę na wysokim poziomie.

Na koniec uczniowie zostali poinformowani o przydziale klas i wychowawców, następnie udali się do sal na spotkanie z rówieśnikami i opiekunami.

     Wszystkim życzymy udanego roku szkolnego, a dla pesymistów mamy dobrą wiadomość – kolejne wakacje już za 10 miesięcy!