miniaturka

W pierwszym tygodniu września uczniowie wybrali spośród nauczycieli opiekunów Samorządu Uczniowskiego. W głosowaniu zwyciężyły panie: Ewa Małecka oraz Iwona Domańska-Nocoń.

        Kampania wyborcza kandydatów do SU trwała od 9 do 24 września. Przygotowali oni plakaty wyborcze, na których umieścili propozycje swoich programów i zmian w szkole. Demokratyczne wybory odbyły się 25 września. Nad ich prawidłowym przebiegiem czuwała Szkolna Komisja Wyborcza w składzie: Julia Góra, Natalia Bąkowicz oraz Alicja Kulbat, nad przebiegiem wyborów czuwała pani Ewa Małecka.

W głosowaniu  wzięło udział 130 uczniów, 3 głosy były nieważne. Zdecydowaną większością głosów zwyciężył Wiktor Banaszek z klasy VIII a, który objął funkcję przewodniczącego szkoły. Jakub Serwa z klasy VI a został nowym skarbnikiem w SU, funkcję zastępcy przewodniczącego objęła Kinga Zduńska z kl. VIII b,  sekretarzami zostały: Julia Jakubczyk, Oliwia FilipiakNikola Zduńska.

27 września odbył się apel, na którym Dyrektor Szkoły Podstawowej im. księcia Józefa Poniatowskiego w Sulmierzycach, Pani Małgorzata Świątkowska, przedstawiła społeczności szkolnej nowy Samorząd Uczniowski, wręczyła nominacje ich członkom, pogratulowała zwycięstwa oraz życzyła owocnej pracy w roku szkolnym 2019/2020.

Opiekunowie SU: Ewa Małecka, Iwona Domańska-Nocoń