miniaturka

„ODBLASKOWY PIERWSZAK”

SPOTKANIE PROFILAKTYCZNE Z FUNKCJONARIUSZAMI KPP W PAJĘCZNIE

     7  października  2019r. w Szkole Podstawowej im. księcia Józefa Poniatowskiego w Sulmierzycach odbyło się spotkanie uczniów klas I-III szkół podstawowych z terenu Gminy Sulmierzyce z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie. Celem prelekcji była edukacja dzieci pod kątem zwiększenia ich bezpieczeństwa na drodze. Nie wystarczy tylko zachowanie ostrożności, ale jak podkreślali policjanci trzeba znać i stosować się do zasad ruchu drogowego. Prawidłowe przechodzenie przez jezdnię, właściwe postawy, kiedy jesteśmy uczestnikami ruchu drogowego, sprawny rower i bezpieczna jazda nim pod opieką osoby dorosłej to tylko niektóre z zachowań chroniących przed ryzykownymi sytuacjami. Szczególną uwagę należy także zachować po zmroku, kiedy widoczność na drodze zdecydowanie spada. W tym celu należy nosić odblaskowe opaski oraz odblaskowe kamizelki. Pierwszoklasiści otrzymali takie zestawy odblaskowe ufundowane przez Gminę Sulmierzyce.

 

Aleksandra Brożyna