miniaturka

Pasowanie na Świetliczaka i Czytelnika!

 

W dniu 14 listopada 2019 roku w Szkole Podstawowej im. księcia Józefa Poniatowskiego w Sulmierzycach odbyła się uroczystość pasowania pierwszoklasistów na świetliczków i czytelników, którą przygotowały opiekunki świetlicy – panie: Iwona Deryngier i Kamila Rzeszowska oraz nauczyciel bibliotekarz – pani Krystyna Pietrzyk. Głównym celem imprezy było uroczyste przyjęcie nowych uczniów do gromady świetlicowej oraz  do grona czytelników biblioteki szkolnej.Uroczystość rozpoczęła się występem starszych koleżanek. Dzieci wysłuchały wierszy i piosenek tematycznie związanych ze świetlicą i biblioteką szkolną oraz zostali zaznajomieni z regulaminami świetlicy i biblioteki.  Następnie musieli  wykazać się odwagą, szeregiem umiejętności oraz wiedzą niezbędną dla każdego ucznia, ponieważ zmierzyli się z „testem gotowości świetlicowej i czytelniczej”.  Najmłodsi brali udział w różnych zabawach, quizach i zgadywankach, z których rozwiązywaniem nie mieli żadnych problemów. Po pozytywnym zaliczeniu „testu”, złożyli uroczyste przyrzeczenie i zostali pasowani na  „świetliczaka”. W dalszej części spotkania Królowa Książka zaprosiła wszystkich zgromadzonych do biblioteki szkolnej, gdzie pierwszaki złożyły przysięgę wzorowego czytelnika i przystąpili do samodzielnych wypożyczeń swojej pierwszej książki. Na koniec pierwszoklasiści otrzymali od starszych kolegów i koleżanek pamiątkowe upominki, a pani dyrektor, Małgorzata Świątkowska wręczyła im dyplomy pasowania na świetliczaka i czytelnika. Ponad dwugodzinna impreza upłynęła w miłej atmosferze i dostarczyła najmłodszym uczniom szkoły wiele pozytywnych wrażeń. Wszystkim nowym świetliczakom i czytelnikom życzymy dużo sukcesów w nauce, wspaniałej zabawy świetlicowej oraz niezapomnianych przeżyć podczas obcowania z książką.