miniaturka

ARTYSTYCZNE WARSZTATY RĘKODZIEŁA

Jest takie miejsce Osikowa Dolina… Właśnie tam, 2 grudnia, uczniowie klas Vb, VIa oraz VIb uczestniczyli w oryginalnej formie edukacji, rozwoju kreatywności i umiejętności manualnych. Podczas 3 godzinnych warsztatów młodzież zapoznała się z techniką tworzenia dzieł z wiórów drewna osikowego. Był to czas nauki o tradycji, rękodziele i ekologii. Osikowe płatki stały się narzędziem pracy – każdy uczeń samodzielnie wykonał bombkę oraz choinkę. Wszystkie ozdoby uczniowie zabrali do domu, aby pochwalić się najbliższym własnym wytworem rękodzielniczym. Czas warsztatów upływał w miłej, rodzinnej atmosferze, czego dowodem były wesoły gwar uczniów, rozmowy i uśmiechy na twarzach. Tradycyjne powitanie w Osikowej Dolinie – poczęstunek domowymi ciasteczkami – na długo pozostanie w pamięci uczestników. Rejon Koziegłów zaskoczył nas swoją niebanalnością i pozostawił niezapomniane wrażenia.

 

Iwona Deryngier, Kamila Rzeszowska