miniaturka

ILE MOŻEMY ZJEŚĆ CUKRU ”
SPOTKANIE Z DIETETYKIEM PANIĄ SŁAWOMIRĄ TOKARSKĄ

 

Dietetyk, Pani Sławomira Tokarska, spotkała się z uczniami klas I-III Szkoły Podstawowej
w Sulmierzycach  dnia 4 grudnia 2019 roku. Spotkanie to miało na celu uświadomienie uczniów, jak ogromne ilości cukru spożywają podczas jednego dnia. Pani dietetyk starała się pokazać,  ile cukru zawierają  produkty, które uczniowie spożywają nagminnie, nie zdając sobie sprawy z ilości zawartego w nich cukru.   W czasie trwających spotkań dietetyk starała się przekonać młodych ludzi, że to, jak wygląda ich styl życia ma ogromny wpływ na zdrowie, nie tylko fizyczne, ale także umysłowe. Prawidłowe odżywianie, regularne posiłki bogate w białko, tłuszcze oraz węglowodany, prawidłowy czas i rytm snu, aktywność fizyczna, higiena całego ciała oraz jamy ustnej sprawią, że nasza kondycja będzie w doskonałym stanie. Nadmierna ilość spożywanego cukru będzie tylko na chwilę poprawiać stan naszego samopoczucia, jednak w konsekwencji prowadzić będzie do bardzo złego stanu, który objawiał się będzie ospałością, znużeniem, zniechęceniem. Dlatego też najważniejsza jest świadomość młodych ludzi, co spożywają, w jakich ilościach i jakie konsekwencje zdrowotne z tego wynikają.

 

                                                                                              Aleksandra Brożyna