miniaturka

Zapraszam wszystkich uczniów klas 4-8 do udziału w szkolnych konkursach informatycznych:

„Voki- mówiący Avatar”

Co to jest „Voki”?

Internetowe narzędzie do tworzenia animowanych postaci. Można wybrać dowolną postać z mnóstwa propozycji, dobrać jej ubiór, gesty, fryzurę, akcesoria, tło, itp. Wygenerowanej postaci można dodać głos dzięki temu  może wyrażać nas samych.

A jak wygląda aplikacja Voki?

Wejdź na poniższą stronę:

https://www.voki.com/

Zadania do wykonania:

  1. „Voki mówi o bezpiecznym Internecie”- zadanie polega na stworzeniu Avatara, który wypowie się lub udzieli wskazówek itp. na temat „Bezpiecznego Internetu”.

 Jak to robić?

Załóż konto, kliknij na przycisk create, wybierz awatara, który wymówi nagraną kwestię. „Awatarka” możesz odpowiedni przystroić. Następnie klikając na ikonkę głośnika, zapisujemy tekst, który ma być nagrany. Awatar dokładnie odczyta i wypowie taką frazę, jaka będzie zapisana. Przy zapisywaniu tekstu najpierw należy ustalić język.

Zapisujemy awatara, który zachowa się na naszym koncie. Zawsze mamy możliwość edycji. Bezpłatnie możemy zapisać 3 awatary, które znajdować się będą w zakładce: Moje awatary.

Następnie stworzonego avatara  należy udostępnić poprzez przycisk share– skopiować link i wysłać pocztą.

 

  1. „Voki- prezentacja o bezpiecznym Internecie”- zadanie polega na utworzeniu prezentacji dodając slajdy. Mają dotyczyć także „Bezpiecznego Internetu”.

 

Jak stworzyć prezentację z mówiącym awatarkiem?

Klikamy u góry na przycisk PRESENT, następnie create new. Pojawi nam się pole robocze, pierwszy slajd, do którego dodajemy tło, awatara i inne elementy. Kolejny slajd dodajemy plusem. Zapisujemy i udostępniamy w podobny sposób jak awatara. Powodzenia!

Termin składania  prac: 29. 05. 2020 r.

Prace konkursowe należy przesłać na maila: informatykasulmierzyce@gmail.com