1. KONKURS NA ELEKTRONICZNĄ KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

Konkurs ma zasięg ogólnopolski i odbywa się w  trzech kategoriach wiekowych:
1.         Szkoła podstawowa – klasy I-IV
2.         Szkoła podstawowa – klasy V-VIII
3.         Szkoła średnia..

Grafiki komputerowe powinny nawiązywać tematycznie do religijnych symboli związanych ze Świętami Bożego Narodzenia (np. szopka, aniołowie, gwiazda betlejemska itp.)
Kartki elektroniczne nie mogą zawierać żadnych gotowych elementów cudzego autorstwa, takich jak np. cliparty lub zeskanowane ilustracje.
Autorskie prace muszą być wykonane w dowolnym programie graficznym i zapisane w jednym z formatów: *.gif *.png *.jpg
Wymiary kartki elektronicznej: 800×600 px
Plik powinien być zapisany: szkoła_klasa_imię_ nazwisko
przykład: SP103_6B_Jan_Nowak
Kartki świąteczne należy zgłaszać elektronicznie – termin do 7 grudnia 2020 r. na adres: osinskakorczakj@gmail.com
Zachęcamy do udziału wszystkich miłośników grafiki komputerowej.

2. Konkurs Multimedialny „Reklama mojej szkoły”

Przygotuj indywidualnie lub w zespołach 2-osobowych krótki (maksymalnie 60 sekundowy) film będący reklamą szkoły.

Technika wykonania filmu  dowolna, przy użyciu telefonu komórkowego, aparatu fotograficznego, kamery.

Prace  należy przesłać na adres: osinskakorczakj@gmail.com

3. Świąteczny konkurs Polskiego Radia Dzieciom GWIAZDKOPISANIE

Polskie Radio Dzieciom ogłasza trzecią edycję świątecznego konkursu, który przywołuje rodzinne wspomnienia. Komiksy ocenią uznani polscy twórcy literatury dla dzieci i młodzieży.

Wspólne kolędowanie, zapach cynamonu, pomarańczy, wizyta niezapowiedzianego gościa, a może po prostu radość z bycia razem…?

• Praca konkursowa może być wykonana w formie komiksu – rysunek, grafika komputerowa.

Jak wziąć udział?

• Elektroniczną wersję pracy należy przesyłać do 5 grudnia na konto e-mail: osinskakorczakj@gmail.com
  • Udział w konkursie oznacza akceptację regulaminu.
  • Zwycięzcy konkursu ogłoszeni zostaną w niedzielę 20 grudnia w audycji „Kulturoteka” na antenie Polskiego Radia Dzieciom (godz. 17.00-19.00), na stronie polskieradiodzieciom.pl i w mediach społecznościowych pod adresem: facebook.com/radiodzieciom.

Nagrody:
Na autorów najciekawszych historii czekają cenne nagrody: zestawy multimedialne, radioodbiorniki DAB+ i rodzinne gry planszowe. Ponadto prace konkursowe zostaną zaprezentowane na stronie internetowej gwiazdkopisanie.polskieradio.pl w formie książki elektronicznej. Zostaną także zaprezentowane w wybranych audycjach Polskiego Radia Dzieciom.

4. Konkurs grafiki komputerowej – wykonanie fotomontażu w dowolnym programie graficznym, ukazującego oblicza zimy.