miniaturka

„OBIECUJĘ DBAĆ O DOBRE IMIĘ SWOJEJ KLASY I SZKOŁY…” 

PASOWANIE NA UCZNIA, CZYTELNIKA I ŚWIETLICZAKA

 

9 lutego 2021 roku w Szkole Podstawowej im. księcia Józefa Poniatowskiego w Sulmierzycach odbyła się uroczystość pasowania pierwszoklasistów na ucznia, czytelnika i świetliczaka szkoły.
W tym roku szkolnym (ze względu na szczególną sytuację epidemiologiczną) ślubowanie odbyło się z pewnym opóźnieniem, oddzielnie dla każdej klasy bez udziału starszych kolegów i koleżanek. Uroczystość poprowadzili wychowawcy poszczególnych klas pierwszych oraz wychowawcy świetlicy  wraz z nauczycielem bibliotekarzem.
Podczas spotkania pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze. Doskonale poradzili sobie z przygotowanymi dla nich zadaniami. Udowodnili, że świetnie znają treści bajek, baśni i opowiadań dla dzieci. Pokazali też, że nie obce im są zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz znają regulaminy obowiązujące w szkole.
Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali, było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez Dyrektor Szkoły, panią Małgorzatę Światkowską. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami, czytelnikami i świetliczakami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki.
Na koniec, pełnoprawni już uczniowie,  otrzymali pamiątkowe dyplomy, książki z zakładkami, przypinki z logo szkoły oraz słodkie upominki ufundowane przez rodziców.
Uczniom życzymy, aby za swą pracę zawsze otrzymywali najlepsze oceny, byli uśmiechnięci i dobrze czuli się  w społeczności szkolnej.

Nauczyciele, wychowawcy świetlicy i biblioteki