miniaturka

10  listopada 2021 roku klasy ósme i siódme ze Szkoły Podstawowej im. księcia Józefa Poniatowskiego w Sulmierzycach wyjechały na całodniową wycieczkę do Zabrza i w jego okolice.

Na początku uczniowie wraz z opiekunami udali się do Teatru Nowego w Zabrzu, gdzie obejrzeli spektakl pt. „Zemsta”. Dzieciom podobało się przedstawienie, były zachwycone. Oglądając sztukę, przypomniały sobie komedię Aleksandra Fredry. W ten sposób zapamiętają jej treść na długo!

10  listopada 2021 roku klasy ósme i siódme ze Szkoły Podstawowej im. księcia Józefa Poniatowskiego w Sulmierzycach wyjechały na całodniową wycieczkę do Zabrza i w jego okolice.

Na początku uczniowie wraz z opiekunami udali się do Teatru Nowego w Zabrzu, gdzie obejrzeli spektakl pt. „Zemsta”. Dzieciom podobało się przedstawienie, były zachwycone. Oglądając sztukę, przypomniały sobie komedię Aleksandra Fredry. W ten sposób zapamiętają jej treść na długo!

Po udanym spektaklu uczniowie wyruszyli w dalszą drogę. Kolejnym punktem wycieczki była pustynia Błędowska, która okazała się strzałem w dziesiątkę! Kiedy dzieci nie widziały nic wokół siebie, tylko piasek, poczuły się jak na prawdziwej afrykańskiej pustyni. Od razu po wyjściu z autokaru zaczęły szaleć w piasku. Wizyta w tym miejscu była świetną okazją do zrobienia pięknych zdjęć.

Następnie uczniowie  wyruszyli do  Ogrodzieńca. Dzięki wspaniałej przewodniczce, która oprowadziła wszystkich po ruinach zamku, uczniowie nie tylko zobaczyli ciekawą architekturę, ale i dowiedzieli się wielu interesujących rzeczy. Najbardziej wyczekiwanym punktem wizyty w zamku   było wejście na sam szczyt wysokiej wieży, z której można było podziwiać cudowne widoki.

Po całym, męczącym, ale bardzo udanym dniu przyszedł czas na jedzenie w restauracji McDonald’s, gdzie uczniowie mogli sobie usiąść i podzielić się wrażeniami
z wycieczki.

Wszystkim bardzo podobała się wycieczka, uczniowie już nie mogą się doczekać, aż udadzą się w kolejną, wspaniałą podróż.

Alicja Kulbat, klasa VIIIb