miniaturka

KONKURS NA NAJCIEKAWSZY KALENDARZ ADWENTOWY „ADVENTSKALENDER”

Z początkiem grudnia zaczyna się Adwent. Jednym z ciekawszych zwyczajów adwentowych w krajach niemieckojęzycznych, obok wieńca adwentowego, czy bożonarodzeniowych jarmarków, jest kalendarz adwentowy, który służy do odliczania dni pozostałych do Bożego Narodzenia. Ma on wyjątkową historię i może wprowadzać magiczny nastrój przed świętami.

Jak co roku w naszej szkole odbył się KONKURS NA NAJCIEKAWSZY KALENDARZ ADWENTOWY „ Adventskalender”. Cieszył się ogromnym zainteresowaniem. W konkursie wzięło udział 37 uczniów z klas IV – VIII. Ocenie podlegała zgodność pracy z tematem konkursu, nawiązanie do tradycji świątecznych w krajach niemieckojęzycznych, oryginalność i estetyka prac. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 22 grudnia 2021. Pomysłowość w wykonaniu oraz kreatywność naszych uczniów była zaskakująca. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni oceną celującą z j. niemieckiego oraz otrzymają dyplomy i drobne upominki.

Wyniki konkursu:

I miejsce: Wiktoria Wołoszyn kl. IV a, Oliwier Brożyna kl. IV b, Nadia Pazera kl. V a

II miejsce: Mateusz Szewczyk kl. IV b, Marta Dydoń kl. VII b, Nikodem Siewier kl. V b

III miejsce: Szymon Bednarski kl. V a, Emilia Perczak kl. V b, Kacper Kowalczyk kl. V a, Julia Duda kl. V b

Wyróżnienie:

Cezary Iwan kl. VIII b, Cyprian Pokora kl. IV b, Nadia Rybak kl. V a, Oliwia Opałka kl. V b, Zuzanna Komór kl. V a, Maja Walenczyk kl. V a, Emilia Wypych kl. VII b, Weronika Wiśniewska kl. VIII

Podziękowanie:

Alicja Chrząszczyk kl. V , Oktawia Kowalska kl. V , Anna Baran kl. V , Julia Trojan kl. V  , Szymon Uchroński kl. V, Marta Bisek kl. IV , Nikola Milczarek kl. IV , Mateusz Górecki kl. IV , Wiktor Wojewoda kl. V , Aleksandra Lizak kl. V , Oskar Paśnik kl. VI, Alicja Wieczorek kl. VI, Wiktoria Woźniak kl. VII , Natalia Wieczorek kl. VII , Miłosz Mesjasz kl. VII ,  Nikola Zduńska kl. VII , Aleksandra Mesjasz kl. VIII , Nikola Konwerska kl. VIII .