miniaturka

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

     21 marca  dla jednych to zwykły , kolejny dzień w roku, dla innych pierwszy dzień wiosny, a dla uczniów to dzień wagarowicza. Jednak czasy się zmieniły i uczniowie nie chodzą już na wagary, ale chętnie przychodzą do szkoły (pod warunkiem, że nie ma lekcji)!!!

     W naszej szkole tradycyjnie nie było zajęć lekcyjnych, a dzień ten upłynął na wspólnej zabawie i zdrowej rywalizacji, ponieważ samorząd uczniowski stanął na wysokości zadania i przygotował różnorodne konkurencje. I tak:  na pierwszej godzinie lekcyjnej każda klasa musiała udekorować akcentami wiosennymi swoją salę. Później wszyscy uczniowie udali się na boisko szkolne, by symbolicznie spalić marzannę – zimowy chochoł i na dobre wygonić zimę. Następnie w hali sportowej uczniowie klas I – III prezentowali przygotowane wcześniej piosenki o wiośnie, a klasy starsze recytowały samodzielnie napisany wiersz wiosenny. W dalszej części odbyły się zabawy sportowe, (tj. podskoki na skakance, przeciąganie kolegi na ręczniku czy kocu, pokonywanie odległości z piłeczką pimpongową na rakietce), w których rywalizowały całe klasy. Ponadto obył się szkolny konkurs: „Marzanna – piękna panna”  na wykonanie kukły „Marzanny” symbolizującej odchodzącą zimę i nawiązującej do tradycji ludowych. Tego dnia obowiązywał kolorowy, barwny strój.

     Wszystkie konkurencje były punktowane, a  dla zwycięzców czekało pudło słodyczy ufundowane przez Radę Rodziców.

Zwyciężyła klasa Ia SP i to właśnie oni odebrali główną nagrodę.

Gratulujemy!!!