miniaturka

Dzień Bez Plecaka – święto, które zyskało wymiar międzynarodowy i  nowy trend wśród uczniów polskich szkół, którego celem jest zamiana tradycyjnego tornistra czy plecaka szkolnego na inne przedmioty.

     Idąc za modą również uczniowie naszej szkoły 23 marca przynieśli swoje przybory szkolne w różnych „dziwnych rzeczach’, tj. w pudłach, koszach, wózkach, walizkach, chlebakach, kasku, itp. Okazało się, że plecak można łatwo zastąpić. Oczywiście uczniowie wykazali się wielką kreatywnością i pomysłowością, co można zaobserwować na załączonych zdjęciach.

     Był to pierwszy, ale z pewnością nie ostatni raz, kiedy obchodziliśmy Dzień Bez Plecaka, świetnie się przy tym bawiąc.

  Chociaż tego dnia nie brakowało śmiechu, to należy pamiętać, iż akcja ta ma zwrócić uwagę na poważny problem – los milionów afrykańskich dzieci, które codziennie pokonują pieszo wile kilometrów do szkoły z książkami na rękach lub w plastikowych torbach, bo ich rodziny nie stać na zakup plecaka.