miniaturka

W dniu 30.03.2022 roku uczniowie klas czwartych Szkoły Podstawowej im. księcia Józefa Poniatowskiego w Sulmierzycach, wzięli udział w zajęciach prowadzonych  przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Sieradzu. Dzieci, w ramach przygotowywania się do egzaminu na kartę rowerową, uczestniczyły w zajęciach teoretycznych i praktycznych. W części teoretycznej instruktor rozmawiał z uczniami o podstawowych zasadach obowiązujących na drodze. Natomiast w części praktycznej, w hali gimnastycznej naszej szkoły powstało tego dnia miasteczko ruchu drogowego, w którym kandydaci do uzyskania karty rowerowej mogli sprawdzić swoje umiejętności, znajomość znaków drogowych oraz zasad poruszania się na drodze. Płynna jazda rowerem po miasteczku ruchu drogowego, stosowanie się do znaków czy sygnałów świetlnych, manewry na drodze, pierwszeństwo przejazdu na skrzyżowaniach – to umiejętności, które doskonalili uczniowie naszej szkoły pod okiem instruktorów sieradzkiego WORD-u. Zajęcia prowadzone przez  pracowników Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Sieradzu są organizowane w naszej szkole już po raz kolejny. Co roku, dla uczniów klas czwartych prowadzone są zajęcia pomagające uczyć bezpiecznego poruszania się rowerem   i wykorzystywania wiedzy teoretycznej w rozpoznawaniu i przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego. Zajęcia te mają na celu poprawę bezpieczeństwa dzieci, wdrażanie ich do bardziej świadomego i odpowiedzialnego uczestnictwa  w ruchu drogowym.