miniaturka

Warsztaty wielkanocne w Osikowej Dolinie

        28  marca 2022 roku uczniowie  klasy III a, III b i V b uczestniczyli w warsztatach wielkanocnych w Osikowej Dolinie. Z prezentacji multimedialnej dowiedzieli się
o tradycji wykonywania przedmiotów z drewna osikowego. Każde z dzieci wykonało dwie ozdoby: wielkanocnego zająca oraz kwiaty. Zajęcia były bardzo interesujące i angażujące uczniów. Dzieci wykazały się  pomysłowością, starannością i kreatywnością.  Uczniowie poznali techniki wykorzystywane przy produkcji przedmiotów z osiki oraz narzędzia, którymi posługują się rzemieślnicy. Duże zainteresowanie wzbudziła informacja przekazana przez prowadzącego o największym kapeluszu, wykonanym z drewna osikowego, który znalazł się w Księdze Rekordów Guinnessa oraz o 3 – metrowej rzeźbie Orła Białego, który reprezentował Koziegłowy w Warszawie. Uczniowie podziwiali  wiele innych wytworów, między innymi suknię ślubną, biżuterię, postacie z bajek i filmów.
Wszyscy wrócili z wycieczki zadowoleni oraz bogatsi o nowe doświadczenia artystyczne.

                                                                                     Aleksandra Brożyna