miniaturka

20 maja 2022r. w Szkole Podstawowej im. księcia Józefa Poniatowskiego
w Sulmierzycach odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski „Pies i kot bohaterami wierszy”.

Organizatorami konkursu byli uczniowie klas IV oraz ich wychowawcy, którzy w bieżącym roku szkolnym realizują innowację pedagogiczną pt. „Do serca przytul psa, weź na kolana kota…”  polegającą na wirtualnej adopcji zwierzaka. Do recytatorskich zmagań zaproszeni zostali uczniowie klas I-III.

Dziękujemy wszystkim uczniom, ich wychowawcom oraz rodzicom za to, że odpowiedzieli na nasze zaproszenie i zaprezentowali się podczas konkursu. Oceny poszczególnych występów dokonało jury w następującym składzie: pani dyrektor Edyta Kierlik – Reszka,  pani Krystyna Pietrzyk, pani Katarzyna Kulbat, oraz przedstawicielki klas IV: Emilia Kuś
z klasy IVa oraz Natalia Włodarczyk reprezentująca klasę IVb.

Wszystkie występy uczniów były bardzo ciekawe. Na pochwałę zasługuje to, że recytatorzy odpowiednio dobrali repertuar i pięknie pamięciowo opanowali teksty. Prezentacje zachwycały także ciekawą interpretacją, a w wielu przypadkach również uzasadnionym zastosowaniem rekwizytu czy gestu scenicznego.

Wyniki konkursu:

kategoria klas I:

1. miejsce – Pola Stępień, kl. Ib ( „Kot z TV)

2. miejsce – Jagoda Zimoch, kl. Ib ( „Czego potrzeba kotu”)

3. miejsce – Anna Gajda, kl.Ib ( „Na kanapie”)

Wyróżnienie: Oliwier Garbaciak, kl. Ib ( „To ja, pies”)

 

kategoria klas II:

  1. miejsce – Laura Zięba, kl. IIc ( „Dżoncio”)

2. miejsce – Marta Graziani, kl. IIb ( „Mój kotek”)

3. miejsce (ex aequo) – Milena Stepień, kl. IIb ( „Kiciuś”), Michalina Pop, kl. IIc („Czego potrzeba kotu”

Wyróżnienie: Maria Popiołek, kl. IIc („Babcia i pudel”), Klaudia Szczerkowska, kl. IIb
(„Znajda”); Julia Stępień, kl. IIa („Piorun”)

 

kategoria klas III:

1. miejsce – Filip Paśnik, IIIb („Pies z kulawą nogą”)

2. miejsce – Kornelia Jasek, IIIb („Pies i kot”)

3. miejsce – Maja Toma, IIIa („Trening”)

Wyróżnienie: Milena Rudzka, kl.IIIa ( „Czarodziejski pies”); Aleksandra Deryngier, kl.IIIb
(„Mój piesek”).

Gratulujemy laureatom, dziękujemy wszystkim występującym  i zachęcamy do udziałuw kolejnych konkursach!

Organizatorzy konkursu: Kulbat, I. Deryngier