„WOKÓŁ SKARPETEK” – SPOTKANIE AUTORSKIE

Z PANIĄ JUSTYNĄ BEDNAREK

 

     W dniu 19 maja w naszej szkole gościła pisarka , pani Justyna Bednarek. Po dwuletniej przerwie, spowodowanej pandemią, było to długo wyczekiwane spotkanie autorskie, w którym uczestniczyły klasy II- IV sp.

     Pani Justyna pisarką jest stosunkowo młodą, ponieważ pisze od kilku lat, ale dorobek ma spory (ok. 60 tytułów). Jej debiutanckie opowiadanie „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” znalazło się w kanonie lektur szkolnych. Autorka, choć sama mówi, że nagrody nie są w życiu tak ważne, zdobyła ich wiele.

     Pisarka na początku opowiedziała troszkę o swojej pracy, o tym jak została pisarką, a także o tym, co robiła wcześniej. Porozmawiała z uczestnikami o ich marzeniach, planach i innych życiowych sprawach.  Przekonywała uczniów, że w odkrywaniu świata i spełnianiu marzeń ogranicza nas jedynie nasza wyobraźnia, którą najlepiej możemy rozwijać właśnie poprzez czytanie. Następnie zaprezentowała uczniom swoje książki (nie tylko przygody skarpetkowe), ale wiele innych, zachęcając przy tym do poznania bliżej ich treści.

     Nieco więcej czasu autorka poświęciła opowiadaniom o skarpetkach, prezentując przy tym skarpetkowych bohaterów.  Pani Bednarek zdradziła również, że w każdym opowiadaniu o kolejnej skarpetce znajduje się ziarenko prawdy. Okazało się, że uczniowie naszej szkoły doskonale znają wszystkie opowieści o dziesięciu skarpetkach.

     Na koniec pisarka rozstrzygnęła  Szkolny Konkurs na wykonanie skarpetkowego stworka. Spośród 53 prac, autorka wybrała te najciekawsze i wręczyła wyróżnionym dyplomy. I tak w gronie „wybranych” znaleźli się: Zuzanna Pazera, Maja Kubicka, Nadia Bujacz, Jakub Dyła kl. IIIa, Klara Pacak, Zofia Czaińska, Zofia Popiołek kl. IIc, Jan Dróżdż, Milena Stępień kl. IIb, Emilia Kuś, Maria Woszczyk kl. IVa, Lena Chałaczkiewicz, Aleksandra Deryngier kl. IIIb, Mateusz Szewczyk, Oliwier Brożyna, Marta Bisek, Cyprian Pokora kl. IVb.

     Spotkanie było ciekawe, a dzieci zainteresowane. Na koniec ustawiła się dłuuuga kolejka po autograf.