miniaturka

1 czerwca w naszej szkole tradycyjnie obchodziliśmy Dzień Dziecka. Zaczęło się od pokazów strażackich. Lokalni strażacy przyjechali na plac szkolny i zaprezentowali wozy strażackie wraz z wyposażeniem oraz przypomnieli zasady pierwszej pomocy. Starsi chłopcy mogli spróbować swoich sił przy pompowaniu wody różnymi strumieniami.

     Od pewnego czasu 1 czerwca to nie tylko obchody Dnia Dziecka i Sportu, lecz także obchody Dnia Języków Obcych. Z tej okazji uczniowie klas VII a, VII b oraz V a wykonali hymn UE w trzech językach: polskim, niemieckim i angielskim. Uczennice z klas V a oraz VIII a przygotowały prezentacje multimedialne na temat: ” Symboli Wielkiej Brytanii” i ” Historii UE, flagi oraz jej hymnu”. Obchody uświetniły liczne piosenki anglojęzyczne  w wykonaniu uczniów klas III b, V a, VI i   VII b. Tego dnia wszyscy uczniowie mieli możliwość skanowania kodów QR, za pomocą których mogli usłyszeć w swoich telefonach, jak brzmią określone słowa w różnych językach europejskich oraz poznać ciekawostki dotyczące tych państw.

     Dodatkowo na boisku szkolnym najmłodsi i troszkę starsi uczniowie mogli skorzystać z dmuchańców. Był także stolik gier i zabaw przygotowany przez panią pedagog. W hali sportowej Samorząd Uczniowski zorganizował zabawę pt. „Zagadkowo”, gdzie uczestnicy musieli wykazać się bystrością umysłu i rozwiązując kolejne zagadki, dążyć do punktu kulminacyjnego.

Koło Gospodyń Wiejskich z Sulmierzyc zapewniło dzieciom popcorn i watę cukrową, a Rada Rodziców kiełbaskę z grilla i soczek.

Link do filmiku!

https://www.facebook.com/szkolapodstawwasulmierzyce