6 czerwca uczniów naszej szkoły odwiedzili aktorzy Agencji Artystycznej Pro Art. Krak. Pan Jacek Lenczar oraz Wojciech Habela zaprezentowali przedstawienie pt. ”Świat naszych przodków. Zwyczaje i obyczaje”.

Artyści w oryginalny, a czasem zabawny sposób zobrazowali tradycje i obrzędy Słowian, nawiązując do lektur takich jak: „Pan Tadeusz” i „Dziady” Adama Mickiewicza oraz sześciu haseł: patriotyzmu, wspólnoty, śmierci, rodziny, domu oraz wiary. Wartościowy spektakl pokazał, jak  Słowianie byli odbierani przez różne narody i jakie poglądy wśród nich panowały. Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę z historii oraz języka polskiego, poznając normalność naszych przodków.

Dzięki niecodziennemu wykonaniu  zebrane przez widzów informacje na pewno zostaną w ich głowach na długo.

Maja Gorzoń, kl. 8b